سقف مهریه تعیین شد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ماده ۲۴ لایحه پشتیبانی از خونواده به بحث مهریه معمولی و غیر معمولی می پردازه، گفت: براساس این لایحه مهریه معمولی تا سقف ۱۰ میلیون تومن تعیین شده.

به گزارش خبرگزاری ها، داریوش قنبری با اشاره به ماده ۲۲ لایحه پشتیبانی از خونواده و مطرح کردن ازدواج موقت گفت: هر چند ازدواج موقت یه حق شرعیه ولی نمی تونه منتهی به تشکیل خونواده و استواری بنیان اون شه.

ایشون در ادامه اضافه کرد: ازدواج موقت مشکل جوانان در آستانه ازدواج رو حل نمی کنه و باید تلاش کنیم تا شرایط سختی واسه ازدواج موقت تعیین شه تا تمایل به اون در جامعه کم شه.

این نماینده مجلس با اشاره به مطرح شدن بحث تعدد زوجات در ماده ۲۳ لایحه پشتیبانی از خونواده بیان کرد: ازدواج دوباره در شرع به رسمیت شناخته شده ولی شرایطی مانند توانایی ایجاد عدالت واسه اون تعیین شده که به خاطر محدود کردن حق مرد واسه ازدواج مجدده.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: قانونگذار باید حق ازدواج دوباره رو به شکل محدود و در شرایط خاص در نظر بگیره تا هر مردی به ازدواج دوباره فکر نکنه.

تشویق جوانان به ازدواج مهم تر از تلاش واسه ثبت ازدواج موقته

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه باید واسه تشویق جوانان به ازدواج تلاش کرد، گفت: هم حالا تشویق جوانان به ازدواج مهم تر از ثبت ازدواج موقته.

قنبری با اشاره به ماده ۲۴ لایحه پشتیبانی از خونواده گفت: این ماده مبحث مهریه معمولی و غیر معمولی رو مطرح می کنه و براساس اون مهریه معمولی تا سقف ۱۰ میلیون تومن تعیین شده.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در پرداخت مهریه غیر معمولی اجبار قانونی چندانی وجود نداره، گفت: این ماده می تونه موجب تشویق طلاق در جامعه شه.

رواج تشویق کننده های قانونی واسه ازدواج موقت موجب رواج اون در جامعه می شه

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس رواج تشویق کننده های قانونی واسه ازدواج موقت رو موجب رواج اون در جامعه دونست و بیان کرد: البته تمایل به ازدواج موقت به سطح فرهنگ، آگاهی و تحصیلات افراد بستگی داره.

قنبری با بیان اینکه هم حالا کاهش تمایل جوانان به ازدواج مشکل اساسی جامعه س، بیان کرد: مواردی که در لایحه پشتیبانی از خونواده مطرح شده نیازای جامعه امروزی نیس.

به نقل از: خرد نیوز

جمع آوری: پایگاه تفریحی آلامتو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *