سشوار هتل یک ابزار آلوده که بهتر است استفاده نکنید!

راهنمای اقامت در هتلhair dryer

اقامت در هتل به معنیه که شما باید واسه رفع نیازای آرایشی و بهداشتی خود از لوازمی استفاده کنین که ممکنه یه بار مصرف نباشه و مسافران قبلی هم ازش استفاده کرده باشن!

به گزارش آلامتو و به نقل از درنگ؛ یکی از کثیف ترین لوازم هتل که کمتر کسی به اون توجه می‎کنه سشواره و باید تا حد امکان از دست زدن و به کار گیری اون دوری کنین.

معمولا یکی از بدترین اتفاقاتی که می‎تونه واسه مردم در سفر بیفته اینه که مریض شن. اما جالبه بدونین یکی از اصلی‎ترین عوامل مریضی اون چیزی نیس که شما تصورش رو می‎کنین، نه مکان ‏های عمومی آلوده، نه آب و هوا و تغییرات اون و … یکی از اصلی‎ترین دلایل سشوارها هستن.

اتاق هتل پر از شکل های جور واجور آلودگی ‏ها هستش و طبق تحقیقات گذشته وقتی می‎‏خوابید خیلی از این جرم‎ها و آلودگی‎ها به موی شما منتقل می ‏شن و وقتی هنگام بیدار شدن سشوار می‏ کشید اون ها رو پخش می‏ کنین.

از طرفی حتی بهترین هتل‎ها هم معمولا قسمت‎های خاصی رو ضدعفونی می ‏کنن و باقی رو فقط شسته و تمیز می‎کنن. قسمت ‏هایی که ضدعفونی می‏ شن سرویس‎های بهداشتی، لیوان‎ها، هوله‎ها و … هستن اما در خیلی از موارد مقدار کمتری از مواد ضدعفونی‎کننده واسه تختخواب استفاده می‎کنن.

اما به کار گیری سشوار به چندین شکل باعث مریضی می‎شه. یکی اینکه سشوار باکتری و ویروس‎ها رو پراکنده می‏ کنه، دیگه اینکه خود سشوار بسیار آلوده س و افراد هنگام سشوار معمولا به سشوار و موهاشون دست می‎زنند اما این وسیله هیچوقت با مواد ضدعفونی کننده تمیز نمی‏ شه.

کلا پیشنهاد می ‏شه در سفر از دست زدن بیشتر از اندازه و استفاده کردن از وسیل اتاق‏ های هتل دوری کنین، مخصوصا سشوار.

۶ هتل لوکس و گرون ایرونی + عکس

زیباترین هتل های ایران کدوما هستن؟

درنگ هتل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *