سریال‌های مورد علاقه رهبران سیاسی دنیا

اونایی که سریال بازی تاج و تخت رو دنبال می کنن، خوب می دونن که منظور رییس جمهور آمریکا کیست؛ تیریون لنیستر بچه کوچیک تایرین لنیستر، مرد پولدار کینگزلند.

اوباما در توضیح فراموشی اش در این باره میگه: «مشکل اصلی من با بازی تاج و تخت اینه که نمی تونم اسم هیچ کدوم از کاراکترها رو یادم باشه. من وقتی سریال رو تماشا می کنم شخصیتا رو به یاد دارم، خوب می دونم که در قسمتای قبل چه شده اما اگه بعد از سریال نقدی درباره اون بخونم که در مورد کاراکترهای جور واجور بحث کرده، فقط میتونم جون اسنو رو به خاطر بیارم. اونم به خاطر اینکه میتونم اسم جون اسنو رو تلفظ کنم.» بعد هم می پرسد جون اسنو رو که نکشتید؛ کشتید؟

علاقه اوباما به سریالای روز آمریکا فقط به بازی تاج و تخت خلاصه نمی شه. بد ندیدیم به همین منظور مشکی س ای از علاقه سیاستمداران آمریکایی به سریالای هالیوودی رو جفت و جور کنیم. شاید این جوری بهتر بتونیم به شخصیت اونا پی ببریم و اینکه اونا از چه کاراکترهایی الهام می گیرن.

باراک اوباما؛ سیاستمدار عشق سریال

اوباما نگران جون اسنو!

بهتره گزارش رو با خوندن علاقه مندیای مرد شماره یه سیاست دنیا شروع کنیم. اوباما همونطور که قبلا گفته شد عشق سریال بازی تاج و تخته؛ سریالی که مضامین سیاسی و اندرزهای حکومتی زیادی داره و اصلا بعید نیس که بقیه سیاستمداران دنیا هم به تماشای اون بشینن. اوباما به غیر از این سریال، برکینگ بد، بوردواک امپایر، وایر، داون تاون ابی، هوملند و مد منو هم تماشا کرده یا می کنه.

اون قبلا در مصاحبه ای گفته بود سریال قدیمی وایر (The Wire) یکی از بهترین سریالای کل تاریخه و البته در همون مصاحبه اعلام کرده بود که کاراکتر محبوبش در سریال مد من (Mad Men) پگن اولسنه.

اوباما چند بار درباره علاقه اش به سریال خونه پوشالی و خونواده مدرن هم گفته اما مطمئنا باحال ترین قسمت صحبتای اوباما درباره عادتش به تماشای سریالا برمیگرده. اون در گفتگویی با شبکه ABC در سال ۲۰۱۳ گفته بود: «شنبه شبا به میشل می گم در دفتر می مانم تا کارم رو انجام دهم اما راستش تلویزیون رو روشن می کنم و قسمت جدید سریال هوملند رو تماشا می کنم.»

خونواده کلینتون؛ عشق سریالای سیاسی

اوباما نگران جون اسنو!

نامزد بالقوه انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا تازگیا در مصاحبه ای با مجله People گفته اون و بیل زمان زیادی رو واسه تماشای سریالا صرف می کنن. اون از سریالایی مثل خونه پوشالی (House of Cards) و داون تاون ابی نام برده. هیلاری در همین مورد میگه: «خودمم باور نمی کنم، ما قرار می ذاریم که یه قست از سریال رو ببینیم اما وقتی اونو تماشا می کنیم، دوست داریم قسمت بعدی رو هم ببینیم. با خودمون می گیم اوکی وقت داریم، قرار هم نیس جایی بریم و این جوری می شه که حتی قسمت سوم رو هم پشت سر هم نگاه می کنیم!»

بد نیس بدونین بیل کلینتون هم در مصاحبه ای با نیویورک تایمز گفته بود طرفدار سریالای رسوایی (Scandal) و ۲۴ه. شاید براتون باحال باشه که بدونین مجله تایم چند سال پیش گزارش داده بود که بیل و هیلاری کلینتون، قبل از کمپین ریاست جمهوری سال ۲۰۰۸ هیلاری، زمان خاصی رو واسه تماشای سریال در برنامه روزانه شون گذاشته بودن. بیل قبلا در این باره گفته بود: «در اون چند سال هر دوی ما عاشق سریال آناتومی گری (Grey’s Anatomy) بودیم. همیشه هم تلاش مون رو می کردیم که حتما اپیزود جدید اونو با هم ببینیم؟

میت رامنی؛ عشق سریالای خانوادگی

اوباما نگران جون اسنو!

فرماندار قبلی ایالت ماساچوست و کاندیدای بالقوه انتخابات سال ۲۰۱۶ در سال ۲۰۱۱ به شبکه ABC گفته بود: «من همیشه سریال خونواده مدرن (Modern Family) رو به همراه همسرم تماشا می کنم.»

اونایی که این سریال رو دیده ان می دونن که خونواده مدرن سریالی آموزنده در بخش خانوادگیه و شاید واسه همینه که کاندیدای جمهوریخواهی مثل رامنی که شعارهای خونواده محور میده، تماشای اونو به هر سریال دیگری بهتر می دونه.

جو بایدن؛ سریال دوست افراطی

اوباما نگران جون اسنو!

معاون اول اوباما سریالایی مثل خونواده مدرن و Parks and Recreation رو تماشا می کنه. اون البته سریال Parks and Recreation رو فقط به عنوان تماشاگر دنبال نمی کنه بلکه در یکی از قسمتای اون به عنوان بازیگر مهمون ظاهر شده تا عشقش به این سریال رو حسابی فریاد بزنه.

تد کروز؛ عشق برنامه های مهمون محور

اوباما نگران جون اسنو!

سناتور جمهوریخواه تگزاسی که امسال هم در بین نامزدهای حزب دست راستی جمهوریخواه واسه ریاست کاخ سفید قرار داره، تماشای برنامه های ریلیتی و مهمون محور رو به تماشای سریال بهتر می دونه.

اون که یکی از مهمترین چهره های مخالف بیمه درمانی اوباما موسوم به Obama Careه، برنامه Duck Dynasty رو دنبال می کنه. تد حتی درباره اشتون کاچر که مهمون این برنامه شده بود هم توییت کرد: «یه سخنرانی به یادماندنی از اشتون کاچر، یه پیغام بزرگ مخصوصا واسه جوانان درباره خیلی با جدیت و تلاش زیاد کار کردن و استف۶اده از فرصتا.»

جورج بوش؛ محافظه کار در اعلام سریال محبوب

اوباما نگران جون اسنو!

بوش کوچیک از تماشای برنامه تلویزیونی خاطره خوبی به یاد نداره. چه اینکه اون در سال ۲۰۰۲ در یکی از مشهورترین گاف هاش هنگام تماشای بازی فوتبال آمریکایی از هوش رفت. اونم به خاطر اینکه هنگام تماشای این مسابقه یه تیکه بیسکویت در گلویش گیر کرده بود.

شاید بخاطر این باشه که اون بعدا هیچ وقت حاضر نشد درباره سریالایی که می بینه صحبت کنه. با این همه جرج بوش یه بار در جریان کمپین انتخاباتی اش در سال ۲۰۰۴ اعلام کرد که برنامه بیوگرافی شبکه A&A رو خیلی دوست داره. از ما نشنیده بگیرین اما شاید بوش که سابقه حضور در هیات مدیره یه تیم بیس بال ایالت تگزاس رو داره، مسابقات این رشته رو هم از راه تلویزیون می بینه اما رویش نمی شه دیگه در مورد تماشای مسابقات ورزشی حرف بزنه.

ملکه الیزابت؛ عشق سریالای تولید داخل

اوباما نگران جون اسنو!

شاید براتون باحال باشه که بدونین ملکه الیزابت شانس نشستن روی تخت آهنین سریال بازی تاج و تخت رو پیدا کرده. اون چند سال پیش سری به استودیوی بلفست زد و در جریان فیلمبرداری این سریال قرار گرفت.

گزارش روزنامهای انگلیسی نشون دهنده اون هستش که ملکه خیلی با کاراکترهای این سریال آشنا نبوده و در واقع اونو دنبال نمی کرده. با این همه ملکه بریتانیا وقت زیادی واسه تماشای تلویزیون داره و براساس گزارش تایمز، سریالای Keeping Up Appearances، Comnation، East Enders و دکتر هو رو می بینه. می گن ملکه، کریستوفر اگلستون رو بهترین بازیگر واسه اجرای نقش در سریال دکتر هو می دونه.

دیوید کامرون؛ عشق سریالای جنایی

اوباما نگران جون اسنو!

نخست وزیر انگلیس شاید تنها سیاستمدار معروف دنیاست که بی پرده میگه از سریالا الهام میگیره و بر اون پایه کاراش رو اداره می کنه. اون سال گذشته جلوی کمیته روش هدف دار امنیتی ملی انگلستان ایستاد و گفت که سریال تلویزیونی کارآگاهان حقیقی (True Detectives) می تونه توجیه کننده برنامه ای باشه که باعث ایجاد یه پایگاه داده واسه تحت نظر گرفتن فعالیتای آنلاین می شه: «من هر چند شاید باید کمتر این مسئله رو واسه مردم عیان کنم اما باید بگم عاشق تماشای سریالای درام جنایی هستم. هیچ سریال جنایی نیس که پرونده هاش بدون به کار گیری داده های به دست اومده از یه دستگاه اطلاعاتی بی سیم حل شن.»

می گن کامرون علاوه بر این سریال معروف، سریالایی مثل «Injustice»، «Case Histories»، «The Killing» و «Elementary» رو هم تماشا می کنه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *