سرقت سارقان مسلح از کارکنان مترو

news

سارقان مسلحی که با اسلحه از کارکنان مترو ایستگاه طرشت در نیمه های شب سرقت کرده بودن، از راه ماموران پلیس آگاهی تهران شناسایی و دستگیر شدن.

در ساعت ۴:۳۰ ششم آذرماه، از راه مرکز فوریتای پلیسی ۱۱۰ وقوع یه فقره سرقت مسلحانه در ایستگاه مترو طرشت به همراه تخریب اموال داخل ایستگاه به کلانتری ۱۱۸ ستارخان اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که در ساعت ۲ دو نفر دزد مسلح وارد ایستگاه مترو شده و پس از بستن دست و پای پرسنل حاضر در ایستگاه مبادرت به سرقت مبلغی نزدیک به یه میلیون تومن وجه نقد همراه این افراد کرده و در ادامه هم قصد سرقت وجوه نقد داخل دستگاه عابر بانک داخل ایستگاه رو داشتن که موفق به این کار نشده و در آخر در ساعت ۴ از ایستگاه خارج و متواری شدن.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت مسلحانه و به دستور شعبه هشتم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی و شناسایی و دستگیر سارقین در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات یکی از پرسنل ایستگاه مترو

پرسنل ایستگاه مترو در اظهاراتی مشابه عنوان داشتن که دو نفر دزد مسلح با تهدید به تیراندازی و کشتن، اول دست و پای همه اونا رو در داخل اتاق کنترل بسته و پس از سرقت عابر بانکا و وجوه نقد همراه اونا مبادرت به تخریب دستگاه عابر بانک کرده و در آخر در ساعت ۴ بامداد از محل خارج شدن.

یکی از پرسنل ایستگاه مترو در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: در این روز به همراه همکارانم در ایستگاه مترو حضور داشتیم که یهو همکارم آقای … از راه دوربینای مداربسته متوجه حضور شخصی ناشناس در سالن فروش بلیط شد !! در همین لحظه، یه نفر با اسلحه کمری وارد اتاق کنترل شد و با تهدید به تیراندازی ما رو مجبور به دراز کشیدن روی زمین کرد و دست و پای هممون رو بست.

ایشون اضافه کرد: در همین هنگام، یکی دیگه از همکارانم که متوجه موضوع نشده بود وارد اتاق کنترل شد که بدون این دست اون دست کردن اونو هم گرفته و دست و پای اونو از پشت سر بستند؛ بعد هر دو نفر شروع به تخریب اموال و شیشه های اتاقای ایستگاه، دستگاه عابر بانک و … کردن و پس از سرقت وجوه نقد و کارتای عابر بانک همه، ما رو در داخل اتاق زندونی و از مترو خارج شدن.

چهره نگاری تصویر یکی از سارقین و شناسایی مجرم سابقه دار

در ادامه تحقیقات، پرسنل ایستگاه مترو در اظهارات مشابه عنوان داشتن که در زمان حضور سارقین در ایستگاه و در حالیکه هر دو دزد مبادرت به پوش,ندن صورتای خود کرده بودن، پوشش صورت یکی از سارقین روی زمین افتاده و اونا موفق به دیدن صورت ایشون شدن.

بدون این دست اون دست کردن با در نظر گرفتن اظهارات پرسنل ایستگاه مترو، چهره نگاری تصویر یکی از سارقین در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و با به کار گیری اطلاعات اونا تصویر اولیه از چهره یکی از سارقین در اختیار کارآگاهان قرار گرفت.

با بدست اومدن تصویر چهره یکی از سارقین و با به کار گیری بانک اطلاعات مجرمین سابقه دار، غلامحسین.س (۲۹ ساله) مورد شناسایی قرار گرفت که قبل از اینم چندین بار به اتهام ارتکاب جرایم جور واجور دستگیر و روونه زندان شده بود.

دستگیری هر دو دزد مسلح

با شناسایی هویت غلامحسین.س و شناسایی تصویر ایشون از راه پرسنل ایستگاه مترو، مخفیگاهش در شهرستان کرج – مشکین دشت مورد شناسایی قرار گرفت؛ بدون این دست اون دست کردن هماهنگیای لازم قضایی انجام و کارآگاهان اداره یکم با اخذ نیابت قضایی به شهرستان کرج اعزام و مخفیگاه غلامحسین تحت مراقبتای نامحسوس پلیسی قرار گرفت.

همزمان با شناسایی غلامحسین و با انجام اقدامات پلیسی، دیگه متهم پرونده به نام کامران.ص (۲۰ ساله) در شهر کرج – چهارراه مصباح شناسایی شد و در ساعت ۹ بیست و چهارم دی ماه زمانیکه میخواس تا با یه دستگاه خودرو پراید سبزرنگ از مخفیگاهش خارج شه، دستگیر و در همون تحقیقات اولیه به سرقت مسلحانه از ایستگاه مترو اعتراف کرد.

با دستگیری کامران، دستگیری همزمان غلامحسین هم در دستور کار قرار گرفت و اونم قبل از هرگونه اطلاع از دستگیری همدستش، یه ساعت بعد در اتوبان کرج شناسایی و در حالیکه میخواس تا با متواری شدن به بیابانای دور و بر بزرگراه از دست کارآگاهان متواری شه، دستگیر و بهمراه کامران به اداره یکم پلیس آگاهی منتقل شدن.

اعترافات متهمان

غلامحسین و کامران پس از انتقال به اداره یکم و در تحقیقات، علاوه بر اعتراف به سرقت مسلحانه از ایستگاه مترو به چندین فقره سرقت مسلحانه دیگه هم اعتراف کردن.

غلامحسین در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: با همدستی کامران مبادرت به چهار فقره سرقت کردیم که سه فقره از اونا به صورت مسلحانه بود؛ اولین سرقت حدودا ۶ ماه پیش و در نزدیک مارلیک کرج انجام شد که یه دستگاه خودرو پژو رو سرقت کردیم.

دومین سرقت (اولین سرقت مسلحانه) رو هم در چهارراه ملارد انجام دادیم که با عنوان مأمور به یه آقا و خانوم جوون گیر دادیم و در آخر با تهدید اسلحه مبادرت به زورگیری گوشیای گوشی موبایل اونا کردیم.

غلامحسین در مورد سرقت مسلحانه منتهی به زخم در منطقه هشتگرد هم به کارآگاهان گفت: در سومین سرقت (دومین سرقت مسلحانه) من و کامران با ماشین به کمال شهر کرج رفته و تحت پوشش نشون دادن یه زمین، به یه بنگاه املاک مراجعه و بنگاهدار رو سوار ماشین کردیم؛ در نزدیک هشتگرد، با اسلحه بنگاهدار رو تهدید می کردم که چند تیر شلیک شد و به صورت ایشون خورد؛ ما هم پس از سرقت مبلغ ۴۵۰ هزار تومن وجه نقد و عابر بانکای بنگاه دار، ایشون در همانجا و در بیابان از ماشین بیرون انداخته و دوباره به بنگاه املاک مراجعه کردیم.

میخواستیم تا ماشین بنگاهدار رو سرقت کنیم اما به دلیل داشتن سوئیچ مخفی موفق به سرقت اون نشده و به خاطر همین پس از سرقت وسایل داخل بنگاه از محل فرار کردیم.

غلامحسین در مورد سرقت مسلحانه از ایستگاه مترو هم به کارآگاهان گفت: از چند وقت پیش نقشه سرقت اونجا رو کشیده بودیم و قصد سرقت وجوه عابر بانک داخل ایستگاه رو داشتیم اما با وجوه تخریب دستگاه عابر بانک موفق به سرقت وجوه نقد داخل دستگاه نشده و تنها تونستیم نزدیک به یه میلیون تومن وجه نقد رو از حسابای عابر بانک پرسنل ایستگاه رو خارج و سرقت کنیم.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مقابله با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، در ادامه اعلام این خبر با اشاره به شناسایی قربونی سرقت مسلحانه منطقه کمال شهر (سرقت مسلحانه از بنگاهدار)  عنوان داشت: با اعترافات بدست اومده از متهمان، قربونی سرقت مسلحانه منطقه کمال شهر شناسایی و در تحقیقات تکمیلی مشخص شد که این شخص مورد اصابت شلیک سه گلوله متهمین قرار گرفته و الان هم در حالت کما و در بخش مراقبتای خاص بیمارستانی هست.

سرهنگ آریا حاجی زاده، در آخر این خبر با اشاره به کشف دو قبضه اسلحه کمری به همراه ده ها فشنگی از مخفیگاه متهمان گفت: با در نظر گرفتن اعتراف روشن متهمان به ارتکاب شکلای جور واجور سرقتای مسلحانه و احتمال انجام سرقتای مشابه، قرار بازداشت موقت از طرف مقام قضایی صادر و متهمان جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگه جرایم اجرایی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتن.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *