پرداخت حق بیمه و میزان استفاده

بیمه های درمان:
درمان تکمیلی گروهی
بیمه درمان مسافرتی
2-4 بیمه عمر و تشکیل سرمایه:
بیمه عمر و تشکیل سرمایه بر اساس مدل شناخته شده Flexible universallife Insurance طراحی شده است. این بیمه از پرطرفدارترین بیمه های عمر، در دنیا به حساب می آیند که نرخ تورم و سود سرمایه گذاری را نیز در نظر می گیرد. انسان به واسطه آنکه موجودی است آینده نگر، همواه در این اندیشه است راهی برای غلبه بر مشکلاتی که ممکن است پیش روی او قرار گیرد، بیاید. علاقه انسان به اطمینان از تامین آینده خود و افراد خانواده در زندگی متلاطم و پرفراز و نشیب امروزی سبب ایجاد بیمه های عمر شده است، بطوریکه میزان استفاده افراد از بیمه نامه به عنوان یکی از شاخص های اندازه گیری رفاه در جامعه می باشد. پیش از این، عدم آگاهی مردم از جزییات بیمه های عمر، در نظر نگرفتن نرخ تورم، ابهام در شیوه محاسبه حق بیمه و سود و دشواری های پرداخت حق بیمه در اقساط بلند مدت از مشکلات عمده عدم استقبال مردم از این نوع بیمه ها بوده است. بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان مشکلات فوق را رفع کرده و از سوی دیگر به صورت کاملا شفاف، انعطاف پذیر و با محاسبات دقیق مالی ارقام فوق را ارائه کرده است. هدف در بیمه عمر اطمینان یافتن از آینده از طریق تامین سرمایه یا مستمری برای سرمایه گذاری در بیمه عمر دارای مزایای متعددی است، که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:
امکان پرداخت اقساطی حق بیمه و هم چنین امکان برداشت خودکار آن از حساب بیمه شده .
تشکیل اندوخته از محل حق بیمه ها و امکان برداشت از این اندوخته توسط فرد بیمه شده.
افزایش پوشش خطر فوت تا سه برابر، در صورت بروز حادثه ناگهانی برای بیمه شده.
ادامه برنامه بیمه توسط شرکت بیمه، در صورتیکه فرد بیمه شده دچار از کارافتادگی شود.
پرداخت و تضمین سود سرمایه گذاری مورد انتخاب بیمه شده حداقل برای 10 سال
امکان دریافت وام با نرخی مناسب از محل اندوخته، توسط فرد بیمه شده یا کسی که توسط وی معرفی شود.
حفظ قدرت خرید بیمه عمر بواسطه لحاظ کردن نرخ تورم سالانه.
ارایه پوشش های اضافی بیمه ای به فرد بیمه شده در صورت درخواست وی.
با توجه به اینکه سود اندوخته در این بیمه نامه به صورت مرکب محاسبه می شود، پس ازگذشت چند سال ذخیره مالی خوبی در اختیار فرد قرار خواهد داشت و با استفاده ازاین اندوخته نیز در هر زمان امکان پذیر خواهد بود. بیمه سامان با هدف ایجاد تحول کیفی در صنعت بیمه، با استفاده از آخرین دانش های بیمه ای و ابزارهای حرفه ای، طرح بیمه نامه ای اختصاصی را به عنوان «بیمه های عمر و تشکیل سرمایه» در ایران ارائه کرده است .بیمه سامان تضمین می دهد که در صورت بروز وقایع ناگواری همچون فوت، از کار افتادگی، بیماری های لاعلاج و یا عمل های جراحی خطرناک، نگرانی های مربوط به هزینه های مالی فرد و یا خانواده اش را رفع کند.
2-4-1 بیمه تکمیلی بازنشستگی
کارفرمایان با در اختیار داشتن این بیمه نامه می توانند با ذخیره کردن یکماه حقوقی که جهت بازخرید و کارکنان کنار گذاشته می شود، علاوه بر استفاده از اعتبارات مالی، منبعی مناسب جهت بازخرید کارکنان در اختیار داشته باشند.بیمه سامان با سرمایه گذاری آن در طرح بیمه عمر و رفاه کارکنان علاوه بر تامین منابع برای بازخریدی و بازنشستگی امکان ارائه یک پوشش عمر مناسب را نیز برای کارکنان فراهم می کند.
2-4-2 بیمه تحصیلات فرزندان
موفقیت فرزندان آرزوی هر زوج خوشبختی است که صاحب کودکی شده اند، این بیمه نامه برنامه تضمینی است که نگرانی از هزینه های دوران تحصیلات فرزندان را رفع می کند. پدر یا مادر با پس انداز کردن مبلغی معین در هرسال یک مستمری تضمینی سالیانه را از هجده سالگی به فرزندشان هدیه خواهند داد. تضمین های این برنامه طوری است که حتی با اتفاقات ناگوار از کار افتادگی یا فوت نیز ادامه می یابد.
2-4-3 بیمه چتر سپید(تامین مخارج ضروری پس از فوت):
این بیمه نامه یک بیمه تمام عمر است که در آن بیمه گذار می تواند به انتخاب خود، با پرداخت حق بیمه تا پایان زندگی و یا برای مدت معین، هزینه های ضروری پس از فوت را قرار دهند. در بیمه نامه چتر سپید نیز مشابه با بیمه عمر و تشکیل سرمایه، افزایش سالیانه پوشش مخارج ضروری همگام با تورم امکانپذیر می باشد.
2-4-4 بیمه عمر زمانی
این بیمه نامه از ارزانترین انواع بیمه های عمر به شمار می آید، شرکت بیمه سامان برای مدت معین مانند 5، 10 یا 20 سال تضمین می دهد که سرمایه فوت را به بازماندگان پرداخت نماید. تعهد این بیمه نامه صرفا خطر فوت بوده و اندوخته ای برای حیات ندارد.