پایان نامه ارشد رشته مهندسی کامپیوتر دفاع در برابر حملات سیاه­چاله در شبکه های موردی سیار با استفاده از سیستم ایمنی مصنوعی

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :دفاع در برابر حملات سیاه­چاله در شبکه های موردی سیار با بهره گیری از سیستم ایمنی مصنوعی

تکه ای از متن پایان نامه :

تشخیص نفوذ بهره گیری می‌شده می باشد. این اقدام به صورت های مختلفی می‌تواند صورت بگیرد که دو روش از آنها عبارتند از:

1- تولید هشدار

در این روش بعد از وقوع رخدادی هشداری تولید می‌گردد. برای هشدار دادن و هشدار دادن می‌توان از کارهای مختلفی بهره گیری نمود. برای مثال می‌توان پیغام‌هایی بر روی صفحه نمایش ظاهر گردد و یا آنکه زنگ هشدارهایی به صدا درآید.

2- SNMP 

بسیاری از سیستم‌های تشخیص نفوذ به صورتی طراحی شده اند که در کنار نرم افزارهای شبکه‌ای مورد بهره گیری قرار می‌گیرند. در این سیستم ها، سیستم تشخیص نفوذ می‌تواند از امکانات مدیریت شبکه بهره ببرد و هشدارهای لازم را ارسال و نشان دهد. یکی از این امکانات پروتکل SNMP می باشد که می‌تواند مورد بهره گیری قرار گیرد.

2-2 شبکه‌های سیار

امروزه تمایل به بهره گیری از شبکه‌های سیار روز به روز در حال افزایش می باشد. زیرا هر شخصی،هر جایی و در هر زمانی می‌تواند از آنها بهره گیری نماید. در سالهای اخیر رشد شگرفی در فروش کامپیوترهای قابل حمل به وجودآمده می باشد. این کامپیوترهای کوچک، به چندین گیگابایت حافظه روی دیسک، نمایشگر رنگی با کیفیت بالا و کارت‌های شبکه سیار مجهز هستند.به علاوه، این کامپیوترهای کوچک می‌توانند چندین ساعت فقط با نیروی باتری کار کنند و کاربران آزادند به راحتی آنها را به هر طرف که می‌خواهند منتقل نمایند. زمانی که کاربران شروع به بهره گیری از کامپیوترهای متحرک نمودند، به اشتراک گذاشتن اطلاعات بین عبارتی تک‌گامی[1] هستند و برای برقراری ارتباطات، هر گره با ایستگاه ثابت در همان سلول ارتباط مستقر می‌کند و مسیریابی، بین ایستگاه‌های ثابت انجام می‌گردد و در پایان هم یک ایستگاه ثابت با گره مقصد، ارتباط مستقر می‌کند. پس، ارتباطات سیار در شبکه‌های سلولی یک ارتباط تک‌گامی می باشد. شکل2-1 یک شبکه سلولی و یک شبکه موردی سیار را نشان می‌دهد. در این شکلBS به معنی ایستگاه ثابت می باشد.

[1] Single Hop

یک الگوریتم جدید مبتنی بر بسته تله جهت کشف حمله سیاهچاله در شبکه‌های موردی 93

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه