معرفی یارباکس؛ اپلیکیشنی برای حمل سریع و ارزان بارهای بین شهری

صبح امروز خبر شروع به کار استارت آپ حمل و نقل بین شهری مرسولات پستی با عنوان یارباکس منتشر شد. این استارت آپ که با مشارکت سرمایه گذاران ایرونی و چینی شروع به کار کرده بزرگترین استارت آپ مربوط به بخش حمل و نقل بین شهری مرسولات پستیه.

مجری سامانه یارباکس در این مورد توضیح داد که این استارت آپ می خواد مشکلات پیش روی بخش حمل و نقل و روند سنتی جابجایی مرسولات و جنسا رو از بین برده و با کمک علم روز دنیا در این مورد تحولی رو در داخل کشورمون پایه گذاری کنه. سرمایه گذار استارت آپ نامبرده شرکت سرمایه گذاری ایران- چین با بیشتر از ۲۰ سال سابقه همکاریه.

یه گروه فنی و نرم افزاری و یه مجموعه با تجربه و دارای زیرساختای کامل در بخش حمل و نقل مسئولیت پیشرفت و پایه گذاری یارباکس رو برعهده گرفته و از حدود ۶ ماه پیش عملیات آماده سازی اونو شروع کرده و ظرف مدت زمان کوتاهی این استارت آپ رو به مرحله استفاده رسونده ان.

بنا به گفته های محمد گلوی مدیرعامل شرکت چابک گستر روشن کننده  که با برند یارباکس فعالیت می کنه، ایده اولیه مربوط به این استارت آپ در حدود ۴ سال پیش بوجود اومده که با در نظر گرفتن محدودیتای تجاری استفاده اون تا امسال زمان برده. شرکت چینی سرمایه گذار در این مورد بسیار علاقه مند بوده و به دنبال انتقال هرچه بیشتر و سریعتر علم فنی و تکنولوژی نرم افزاری و سخت افزاری خود به داخل کشورمونه.

در مورد بخش فعالیت یارباکس می گن که این استارت آپ به دنبال سرویس دهی در سراسر کشور با هدف جابجایی بهینه و کم هزینه کالاست. گلوی در مورد کیفیت، هزینه و بخش فعالیت یارباکس توضیح داد که

استارت آپ نامبرده ماموریت ارسال، دریافت و تحویل مرسولهای پستی رو انجام میده و در شروع کار با دقیق شدن و فوکوس کردن روی ۷۷ شهر بارخیز ایران از مبدا تهران و برعکس فعالیتای خود رو شروع و تا سال آینده تعداد شهرا رو به بیشتر از دو برابر زیاد می کنه.

تمرکز یارباکس روی حمل و نقل خرده بار بوده و مدیران این مجموعه تلاش می کنن که زمان، هزینه و کیفیت زندگی مردم رو مدیریت کرده، و به سمت هوشمندسازی شهرها حرکت کنن. تغییر راه و روش از راه سنتی به سمت متدها مدرن و سریع از جمله اهداف این این استارت آپه.

طلایی بودن فضای استارت آپی کشور، خلاءهای گسترده در بخش حمل و نقل کالا، استقبال بالا از تکنولوژیا و اپلیکیشنای جدید در بخشای جور واجور در داخل کشور و دسترسی ۷۰ درصد مردم به اینترنت از جمله عواملیه که دلیل اشتیاق بالای سرمایه گذار چینی واسه ورود به این بخش در کشورمون شده. 

می گن حالا شرکت یارباکس ۱۰۰ پرسنل داره که مستقیما کار می کنن و هدف اینه که ۲۰۰ فرد دیگه در حمل ونقل درون شهری استفاده کرده شه. این استارت آپ به دنبال اون هستش که طی ۳ سال آینده ۲۰ هزار اشتغال بسازه. ورود دست کم دو هزار دستگاه موتورسیکلت برقی به داخل کشور ظرف ۲ سال آینده و ارسال بسته به دیگر کشورا از جمله چین از دیگر اهدافی که مدیران یارباکس اونا رو دنبال می کنه. هم اینکه بیمه ایران هم در مورد بیمه مرسولات پستی با این استارت آپ همکاری می کنه.

محمد گلوی در مورد کارایی اپلیکیشن مربوط به این استارت آپ هم توضیح داد که در این اپلیکیشن امکان رزرو واسه کاربران جفت و جور میشه و اونا می تونن هزینه خدمات حمل و نقل رو به سه روش پرداخت در مبداء، پرداخت در مقصد و یا به صورت آنلاین پرداخت کنن. کاربران می تونن از درب منزل یا محل کار مرسولات خود رو در سریعترین زمان ممکن و با هزینه ای بسیار کمتر نسبت به شرکت پست جمهوری اسلامی ایران به شهرهای جور واجور ارسال می کنن

براین پایه اپلیکیشن یارباکس از راه برنامه های بازار و سیب اپ و سایت رسمی این شرکت به نشانی اینترنتی www.yarbox.co در دسترس عموم قرار می گیره.

روش کار هم بدین ترتیبه که یار باکس در واقع مکمل مدرن سیستم سنتی حمل نقل بار با اتوبوس و هواپیما حساب می شه و وظیفه جمع آوری مرسولهای تحویلی مشترکین و حمل اونا به مقصد رو رو دوش میگیره. مدیران یارباکس مدعی خدمات دهی سریعتر و ارزون تر و امن تر نسبت به روش عادی ارسال مرسولهای پستی هستن.

حال باید منتظر موند و دید که این اپلیکیشن تازه که از تجربه فعالیت در فضای سنتی (حمل بار به وسیله اتوبوس و هواپیما به روش عادی) هم برخورداره، می تونه نام خود رو در فضای پر رقابت فضای استارتاپی کشور مطرح کنه یا خیر.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *