سقوط هواپیمای تهران – یاسوج با ۶۶ مسافر + لیست مسافران

لیست مسافران این پرواز به محض اینکه بوسیله منابع رسمی اعلام شه در این قسمت درج می شه.

هواپیمای ای تی آر آسمون که از تهران راهی یاسوج بود صبح امروز در نزدیک سمیرم سقوط کرد.

به گزارش آلامتو به نقل از خبرنگار مهر؛  هواپیمای ای تی آر ۷۲ – ۵۰۰ واسه هواپیمایی آسمون که صبح امروز از رادار خارج شده بود در نزدیک سمیرم سقوط کرد.

این هواپیما که ساعت ۸:۵۴ دقیقه از تهران راهی یاسوج شده بود از ساعتی قبل از رادار خارج شد. می گن این پرواز دست کم ۶۵ مسافر داشته.

عمر این هواپیمای ای تی آر هواپیمایی آسمون بیشتر از ۲۰ سال بود.

تصویری از کاپیتان ای تی آر

محل سقوط شناسایی شد

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از اعزام یه فروند بالگرد به محل سقوط خبر داد و گفت به دلیل کوهستانی بودن راه، امکان اعزام خودروی اورژانس وجود نداره.

شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از تشکیل ستاد بحران در فرودگاه یاسوج خبر داد و اعلام کرد این فرودگاه در آماده باش کامل هست.

فرماندار سمیرم گفته هواپیمای مسافربری تهران _ یاسوج در کوه های پادنا سقوط کرد.

ایشون اضافه کرده: به دلیل مه آلود بودن هوا، اورژانس هوایی استان قادر به فرود نشد و الان با خودرو درحال اعزام به محل هستن

جالبه بدونین هواپیمای سقوط کرده واسه شرکت هواپیمایی آسمانه و جزء ای تی آرهای ملخ دار تازه خریداری شده ایران ایر به حساب نمیاد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی: جزئیاتی از محل سقوط نداریم

جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری دقایقی قبل در گفت وگو با شبکه خبر اعلام کرد: پرواز تهران ـ یاسوج هواپیمایی آسمون ۸:۵۴ از مهرآباد به سمت یاسوج پرواز کرد که دقایقی بعد از اون مرکز کنترل فضای کشور اعلام کرد اون رو در صفحه رادار نداره.

ایشون اضافه کرد: الان جزئیات دیگری در دست نیس و پس از دریافت اطلاعات تکمیلی، اطلاع رسانی می شه.

مدیر هماهنگی و کنترل عملیات هلال احمر گفت: هنوز لاشه هواپیما از طرف مردم یا نیروهای امدادی رویت نشده

رئیس فوریت های پزشکی استان کهگیلویه و بویر احمد گفت: هواپیمای مسافربری تهران _یاسوج در کوه های پادنا سقوط کرد. به دلیل مه آلود بودن هوا اورژانس هوایی استان قادر به فرود نشد و الان با خودرو درحال اعزام به محل هستن.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور هم اعلام کرد: تیم عکس العمل سریع سازمان اورژانس کشور با یه فروند بالگرد خود جهت کمک رسانی و آزمایش در آسمون اصفهان به پرواز درآمدند. با در نظر گرفتن کوهستانی بودن منطقه امکان اعزام آمبولانس وجود نداره و اخبار تکمیلی در این مورد اعلام می شه.

تشکیل جلسه کمیته بحران در سازمان هواپیمایی

جعفرزاده با تایید سقوط هواپیما در نزدیک سمیرم اعلام کرد: جلسه کمیته بحران سقوط ای تی آر آسمون در سازمان هواپیمایی کشوری تشکیل شده.

یه مقام مسئول شرکت هواپیمایی آسمون اعلام کرد: هواپیمای ATR۷۲ به کاپیتانی حجت فولاد، در وضعیت بد جوی به کوه دنا برخورد کرده. رسیدن به لاشه هواپیما بسیار سخته.

کاپیتان حجت الله فولاد خلبان باتجربه پرواز آسمون دوباره در پرواز یاسوج به تهران در سال ١٣٩٢ با از کار افتادن موتور شماره٢ هواپیمای ATR۷۲، در شرایط اضطراری قرار گرفته بود اما تونست هواپیما رو به سلامت در فرودگاه یاسوج به زمین بنشاند.

همه سرنشینان فوت کرده ان

طباطبایی مدیر روابط عمومی شرکت آسمون اعلام کرد: هواپیمای ATR مدل ۷۲ بود که حدود ۸ و ۵۲ دقیقه از رادار خارج شد و بعد از جست وجو در منطقه فهمیدیم که این هواپیما در ۱۴ مایلی یاسوج به کوه دنا برخورد کرده. این هواپیما ۶۰ مسافر داشته که ۵۹ بزرگسال و ۱ کودک داشته که ۲ خلبان ۲ مهماندار و ۲ نفر کادر امنیت پرواز داشته که بدیش اینه همه سرنشینان فوت کرده ان.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

خواص عشق واسه بدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *