سقوط شهاب سنگ در روسیه صدها زخمی داد + عکس

برخورد یه شهاب سنگ به زمین در روسیه چندین زخمی برجای گذاشته.

به گزارش بی بی سی، روز جمعه ۲۷ بهمن (۱۵ فوریه) منابع خبری روسیه گزارش کردن که برخورد یه شهاب سنگ بزرگ به زمین در منطقه اورال واقع در مرکز روسیه، بیشتر از نهصد نفر رو زخمی کرده و به تعدادی ساختمون آسیب رسونده.

بیشتر حادثه دیدگان در اثر اصابت قطعات شیشه و مصالح ساختمانی زخم سطحی ورداشته ان اما چند نفر به خاطر جراحت جدی تر در ناحیه سر تحت درمان قرار گرفتن.

وزارت حوادث اضطراری روسیه گفته که صدها مامور امدادی به محل اعزام شدن.

ساکنان محلی گفته ان که این شهاب ستگ رو دیده ان که “مانند یه گلوله بزرگ آتیش” در آسمون فراز شهر یکاترینگبورگ ظاهر شد و پس از یه مدت، با صدایی وحشتناک به زمین خورد.

این شهاب سنگ به داخل یا در سواحل دریاچه ای در نزدیکی شهرک چبارکول، واقع در حدود دویست کیلومتری جنوب یکاترینگبورگ سقوط کرده.

به گفته اهالی محلی، تاثیر برخورد شهاب سنگ با زمین به زلزله شباهت داشت که به خصوص در شهر چلیابینسک شیشه پنجره تعدادی از ساختمانا رو شکست و تو یه مورد، باعث فرو ریختن سقف یه کارخانه شد.

چلیابینسک واقع در حدود یکهزار و پانصد کیلومتری جنوب مسکو، یه شهرک صنعتی با تعدادی کارخانه، یه نیروگاه اتمی و مرکز ذخیره و پردازش پسمانده سوخت نیروگاهیه.

کارشناسان گفتن که پس از ورود این شهاب به جو زمین، بخش کلی اون سوخته و قطعاتی از بدنه اصلی در نقاط جور واجور پراکنده شده.

شیشه پنجره ساختمانا تا فاصله دویست کیلومتری محل اصابت قطعه اصلی شهاب سنگ شکسته و بعضی گزارش ها نشون دهنده اون هستش که قطعات کوچکتر این جرم آسمونی تا نواحی سیبری هم پراکنده شده.

تعدادی از اهالی محلی تونسته ان با به کار گیری موبایل، از واقعه سقوط شهاب سنگ تصویربرداری کنن و از راه اینترنت در دسترسی کاربران بذارن.

در یکی از این تصاویر، نور خیره کننده ای در هوا ظاهر می شه و به دنبال اون، صدای وحشتناک انفجار به گوش می رسد که به وجود اومده بوسیله برخورد قطعه اصلی شهاب سنگ به زمینه.

یکی از شاهدان عینی گفته که حرکت شهاب سنگ در آسمون و برخورد اون به زمین “به صحنه سقوط یه هواپیما شباهت داشت فرقش اینه که اندازه اون ده برابر یه هواپیما بود.”

روسیه شهاب سنگ صدها زخمی عصر ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *