سفر به فضا با قطار !+عکس

محققان با به کار گیری فناوری مشابه با فناوری قطارهای مغناطیسی چین که Maglev اسمشه و با به کار گیری شناوری مغناطیسی حرکت می کنه، موفق به ارائه طرحی شدن که می تونه قطارها رو از بین لوله ای بسته به فضا پرتاب کنه.

 

 

 

 

واسه کم مصرف شدن این قطار که Startram اسمشه، انرژی اون از انرژی خورشیدی زمینی تامین می شه. راه آهن Startram که قدرت محرکه اون از کابلهای معلقی برخورداره که به واسطه نیروهای مغناطیسی آویزون باقی مونده ان. نسخه باری این قطار که هزینه ای در حدود ۲۰ میلیارد دلار واسه ساخت اون هزینه می شه تا ۱۰ سال آینده تکمیل می شه.

 

ناسا میگه این فناوری دست یافتنیه اما طراحان اون می گن پروژه Startram که به باور اونا قدمی جدید هم جهت با پیشرفت تمدن انسانیه، پروژه ای بین المللی هستش.

 

این قطار در تونلی از فضای خالی به طول ۱۶۰۹ کیلومتر و به ارتفاع ۱۹ کیلومتر با سرعتی برابر دو هزار مایل بر ساعت سفر فضایی خود رو از روی زمین شروع کرده و در آخر به مدار پایینی زمین می رسه.

 

براساس گزارش گیزمگ، با به کار گیری این فناوری قطار حرکت خود رو در تونل فضای خالی روی زمین شروع و سرعت اون دقیقه به دقیقه زیاد میشه تا به ۵.۶ مایل در ثانیه دست پیدا کنه، بعد از انتهای این تونل فضای خالی که باید تا ارتفاع ۱۹ کیلومتری از زمین بالا رفته باشه، به میان آسمون پرتاب می شه، جایی که هوا شدیدا رقیقه. در این مرحله سرعت قطار فضایی به دو هزار مایل بر ساعت رسیده.

 

 

منبع:mehrnews.com

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *