سفره ایرانی برای سران پنج قاره جهان

رئیس جمهور یکی از کشورهایی که در اجلاس غیر متعهدها شرکت کرده بود پس از پایان اجلاس در جمعی خودمونی گفته در دوران بازنشستگی اش واسه زندگی به ایران میاد، چون ایرونی ها هم غذاهای خوب می خورند و هم خوب خوش می گذرونن!»

در این چند روزه افراد و خبرنگارانی که در گوشه و کنار اجلاس حضور داشته ان مثل این تعریف ها زیاد شنیدند و غذاهای ایرونی اجلاس حسابی سر و صدا کرده.

 

با در نظر گرفتن فرهنگ متفاوت میهمانان اجلاس، واسه پذیرایی از میهمانان این دوره برنامه ها و غذاهای خاصی تدارک دیده شده بود، غذاهایی که اکثرا ایرونی بودن و تونستن تموم سلیقه های میهمانان اجلاس رو خوب پوشش بدن. در گزارش امروز جزئیاتی از غذاها و چگونگی پذیرایی از میهمانان اجلاس رو می خونید.

سه موقعیت غذایی

غذاهای اجلاس به بخش پیش غذا، غذاهای اصلی و اردو تقسیم شده بودن و ایرونی بودن هم نکته مشترک همه اونا بود. مجتبی سروش پور، معاون تشریفات ستاد برگزاری شانزدهمین اجلاس در گفت وگو با هفت صبح می گوید در کنار غذاهای ایرونی البته به ذائقه های میهمانان هم توجه خاص شده و تلاش به عمل اومده همه سلیقه ها پوشش داده شه. در این اجلاس واسه سه موقعیت متفاوت غذاهای مختلفی جفت و جور شده بود.

موقعیت اول: واسه محل اقامت میهمانان در هتل ها از آشپزهای مخصوص همون کشور استفاده شده بود. در هتل ها به دلیل اینکه افراد خیلی از همراهان و بزرگان حضور داشتن و به صورت ۲۴ ساعته باید واسه اون ها غذا جفت و جور می شد، تلاش شده بود از آشپزهای همون کشور استفاده شه. واسه انتخاب آشپزها هم از قبل با سفارتخانه های اون کشورها هماهنگی نیاز به عمل اومده و در آخر آشپزها استفاده شدن.

موقعیت دوم: بزرگان و نماینده بعضی کشورها مانند کره شمالی، مغولستان و هند نشست های دو جانبه ای با حضور نمایندگان ایرونی برگزار کردن. واسه نشست های این چنینی غذاهای سرو شده اکثرا ایرونی بودن اما به عرف دیپلماتیک غذاهایی باب میل شرکت کنندگان این کشورها هم سرو شده بود.

موقعیت سوم: در نشست ها و مهمونی های سراسری غذاها کامل ایرونی بودن و هیچ گونه غذاهای خارجی سرو نشده بود. غذای اصلی همه این نشست ها، کباب (برگ و کوبیده)، جوجه، برنج و یه خورشت. خورشت ها هم بسته به روزا و وعده های غذایی متفاوت بوده، فسنجان، قیمه و یا کرفس که در نشست خانوم ها سرو شده بود.

   

در اردوها هم علاوه بر غذاهای عادی، غذاهایی ایرونی مانند حلیم بادمجان، دلمه و… جفت و جور شده بود که طرفداران زیادی هم پیدا کرده بود. به گفته سروش پور چندین شرکت جور واجور واسه جفت و جور غذاهای اجلاس دست به کار شده بودن و مسئولان اجلاس هم بر کار اونا نظارت خاص انجام می دادن. در هتل های محل اقامت بزرگان هم ناظرانی در آشپزخانه ها حضور پیدا می کردن تا همه چیز خوب انجام شه.

غذای قریشی روی میز بزرگان

طبق اطلاعات به دست اومده جفت و جور غذای قریشی کلیه کارای اجرایی، پشتیبانی و جفت و جور غذا و پذیرایی اجلاس رو بردوش داشت. واسه انتخاب شرکت جفت و جور کننده غذای اجلاس مناقصه ای برگزار شده بوده که بعضی سایت ها عنوان کرده ان شرکت قریشی با ۲۰ میلیارد تومن برنده این مناقصه شده.

 نگاه یه خبرنگار

یکی از خبرنگاران حاضر در اجلاس در مورد غذاهای اجلاس در وبلاگ شخصی اش این جوری نوشته: «همیشه در اینجور اجلاس هایی، نگاه های خاص به سمت نوع غذا و چگونگی پذیرایی در وعده های غذاییه. اونطور که من دیده و شنیده ام، گروهی به نام برادران قریشی وظیفه جفت و جور تشریفات و غذا و هم اینکه پذیرایی های میان وعده ای رو در اجلاس های بزرگ کشور برعهده دارن.

 

 اطلاعات زیادی در مورد این گروه نتونستیم به دست بیاریم اما این گروه به صورت انحصاری بیشتر اجلاس های داخلی و بین المللی در ایران رو پوشش میدن و تا حدودی هم تونسته ان جای خود رو میان مسئولان برگزاری اجلاس ها در ایران پیدا کنن. غذای خبرنگاران  ساعت ۱۲و نیم ساعت روی میزهای لابی قرار گرفت.

 غذای روز اول، شامل جوجه کباب، برنج ساده، زرشک پلو با مرغ و فسنجان بود که با سه مدل سالاد همراه بود. کلیه وعده های غذایی و میان وعده ها به صورت سلف سرویس سرو می شد که جای کوچیک قرار دادن میزهای بشقاب و غذا مشکلاتی رو در پذیرایی میهمانان ایجاد کرده بود.

روی میزهای غذاخوری هم نوشابه های زرد و مشکی فانتا و پپسی وجود داشت. کیفیت غذا نسبت به اجلاس های دیگه بالاتر بود و این مسئله میل خوردن غذا رو در آدم های با اشتها بیشتر می کرد.

یه نکته باحال در سرو غذا، تماشای یکی از کارشناسان ارشد سیاهپوست بود که بدون توجه به بقیه، بشقاب به دست و با لبی خندون در محوطه سرو غذا قدم می زد و از خوردن غذایش لذت بی نهایتی می برد که منو هم به اشتها آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *