سرگرمی هایی ساده برای ارتقا هوش

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ؛ سرگرمیای زیادی هستن که می تونن به شما در داشتن اوقات خوش کمک کنن و هم اینکه بعضی سرگرمیا از لحظات خوش بالاتر رفته و هوش شما رو هم تقویت می کنن.()

رنگ رو بخوان

یکی از بازیای بسیارجالب که می تونین دور هم به رقابت بپردازید. در این بازی باید رنگای هر کدوم از ردیفا رو بخونین. حواستون باشه که تنها زنگ نوشته رو بخونین نه خود نوشته رو چون که ممکنه آبی به زنگ نارنجی نوشته شده باشه. اشتباهات این بازی بسیار جالبه و البته هوش شما رو هم زیاد می کنه.

کلمه رو حدس بزنین

یکی از بازیایی که شاید با اون اشنا باشین حدس زدن کلمه س. در این بازی یکی از شرکت کننده ها کلمه ای رو تو ذهن داره و به تعداد حروف اون جای خالی روی کاغذ میکشه. در این زمان شما باید با حدس لغتای اون و پرسیدن سوالاتی از فرد اصلی به جواب جای خالیا دست پبدا کنین.

یه روز برعکس

این برنامه هم می تونه واسه شما یه سرگرمی باشه. یه روز رو به طور کامل برعکس از دست هاتون کار بکشین. مثلا اگه شما چپ دست هستین تموم کاراتون رو با دست راست انجام بدین. مسواک زدن، شونِه کردن موها و حتی نوشتن با دست مخالف می تونه هوش شما رو زیاد کنه و هم اینکه روز قشنگی رو مطمئنا در پیش دارین.

عکس رو حفظ کنین

یه عکس رو که تا حالا ندیده اید رو پیدا کنین و یه دقیقه به ان نگاه کنین بعد عکس رو در بغل دستی بذارین و حالا شروع به نوشتن جزئیاتی که به خاطر دارین کنین. این کار باعث می شه تا اندازه حافظه شما زیاد شه و هم اینکه در فکر کردن بیشتر هم به شما کمک می کنه.

برعکس بشمارید

یه ریاضی می تونه به شما در باهوش شدن کمک کنه. یه عدد رو به انتخاب تو ذهن بیارین و از اون عدد شروع به برعکس شمردن کنین. شاید به نظر سرگرمی آسونی باشه اما اگه عدد رو سخت انتخاب کنین بازی هم سخت می شه و هم اینکه به باهوش شدن شما هم کمک به سزایی می کنه.

خصوصیات افراد با هوش هیجانی بالا

واسه افزایش هوش چیکار باید کرد؟

بازنشر باشگاه خبرنگاران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *