سرقت ۳۰۰ میلیونی مرد سرایدار از خانه زوج پزشک

news

مرد سرایدار که به صورت سریالی از خونه زوج دکتر ۳۰۰ میلیون تومن سرقت کرده بود، با تیزهوشی مرد صراف شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش آلامتو به نقل از مهر، ۲۴ دی ماه امسال فردی به یه صرافی در خیابون جمهوری مراجعه و از مالک صرافی درخواست کرد تا مقادیری ارز خارجی شامل ۳۰۰۰ دلار آمریکا ، ۲۵۰۰ یورو و … به ارزش تقریبی ۳۰ میلیون تومن رو به ریال ایران تبدیل کنه. در ادامه مالک صرافی به ایشون مشکوک ، بدون این دست اون دست کردن موضوع رو به پایگاه هفتم پلیس آگاهی اطلاع و کارآگاهان این پایگاه هم با حضور در صرافی مبادرت به دستگیری احمد ۴۲ ساله کردن.

“احمد . ب” پس از انتقال به پایگاه هفتم پلیس آگاهی خود رو سرایه دار یه مجتمع مسکونی در شمال تهران معرفی و مدعی شد که ارزهای خارجی کشف شده ، واسه یکی از ساکنان خارجی مجتمع _ تبعه یکی از کشورای جنوب شرق آسیا هستش که در اختیار اون قرار گرفته تا ایشون اونا رو به پول ایران تبدیل کنه .

با در نظر گرفتن اظهارات “احمد . ب” ، کارآگاهان با شناسایی مجتمع مسکونی نامبرده در منطقه تجریش  خیابون مقصودبیک  به محل مراجعه و با وجود تأیید اظهارات احمـد مبنی بر سرایه دار بودنش در مجتمع مسکونی نامبرده ، فهمیدن که فردی با مشخصات اعلامی از طرف ایشون به عنوان مالک ارزهای خارجی به دست اومده سکونت نداره .

در ادامه تحقیقات ، احمـد . ب که چاره ای جز بیان حقیقت نداشت به سرقت اعتراف و عنوان داشت : ارزهای خارجی فوق رو از منزل آقا و خانوم پزشکی سرقت کردم که در داخل ساختمون سکونت دارن  .

دوباره کارآگاهان به مجتمع مسکونی مراجعه و این بار با شناسایی یه زن و شوهر دکتر و متخصص به عنوان صاحب وجوهات نقد سرقت شده ، فهمیدن که این زن و شوهر اطلاعی از سرقت نداشته !!! و تصور هرکدامشان در مورد کسر پول از منزل اون بوده که طرف مقابل – خانوم دکتر تصور می کرد که همسرش پولا ورداشته و برعکس – مبادرت به برداشتن پولا از داخل گاوصندوق کرده و به خاطر همین موضوع رو پیگیری نکرده ان .

در ادامه تحقیقات ، شکات پرونده پس از حضور در پایگاه هفتم در اظهارات خود عنوان کردن : یه مدت بود که علاوه بر کم شدن وجوه نقد داخل گاوصندوق ، متوجه کم شدن بعضی از وسایل داخل خونه مثل یه تابلوفرش، یه قالیچه دستباف و حتی گردنبند شده بودیم اما تصور ما اون بود که این وسایل از طرف یه خانوم نظافتچی که کارای نظافت خونه رو انجام می داد ورداشته شده که با در نظر گرفتن نداشتن دلیل و هم اینکه زمان کافی واسه طرح شکایت !!! و تصور این موضوع که این خانوم به دلیل فشار اقتصادی مبادرت به برداشتن اموال از داخل خونه کرده ، از طرح شکایت منصرف شده و تنها عذر ایشون رو خواستیم .

با در نظر گرفتن اظهارات شکات در مورد سرقت بقیه اموال داخل خونه ، متهم به سرقت همه این اموال از جمله انگشتر برلیان اعتراف و به کاراگاهان گفت : اوایل مهرماه بود که آقا و خانوم …. به سفر بیرون مرز کشور رفتن. پس از رفتن اونا ، در حالیکه در حال تمیز کردن پله های داخل مجتمع بودم ، فهمیدم که آقا و خانوم … ، دسته کلید خونه شون رو روی در جای گذاشته ان!! ؛ به خاطر همین و بدون هیچ مشکلی داخل خونه شده و پس از پیدا کردن مدارک و دفترچه خرید گاو صندوق داخل خونه موفق به پیدا کردن رمز گاوصندوق شدم .

متهم در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت : اون روز هیچ سرقتی انجام ندادم و حتی پس از بستن در خونه و برگشت آقا و خانوم … به تهران ، موضوع جای موندن دسته کلید رو به اونا اطلاع داده و اونا هم بسیار تشکر کردن تا اینکه تصمیم به انجام سرقتای خود از داخل خونه اونا گرفتم .

متهم در مورد چگونگی سرقتای سریالی هم به کارآگاهان گفت : با در نظر گرفتن اطلاعات دقیقی که از زمان حضور و خروج آقا و خانوم دکتر داشتم ، هر بار که اونا از خونه خارج و به محل کارشون می رفتن با دسته کلیدی که از روی دسته کلید اصلی جفت و جور کرده بودم خیلی راحت وارد خونه شده و هر بار مقادیری از وجوه نقد داخل گاوصندوق رو سرقت می کردم . پس از چندین فقره سرقت و با سوء به کار گیری اعتمادی که آقا و خانوم دکتر به من پیدا داشتن ، مطمئن بودم که اونا اصلا ازم شکایت نمی کنن و به خاطر همین مبادرت به سرقت انگشتر برلیان ، تابلو فرش ، فرش دست باف و … از داخل خونه اونا کرده و در کمال تعجب فهمیدم که حتی با وجود سرقت این اموال ، اونا اصلا طرح شکایتی در مورد سرقت از خونه شون نکرده و اصلا این موضوع واسه اونا مهم نیس !!!! ” .

سرهنگ کارآگاه داوود فرد ، رئیس پایگاه هفتم  پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با در نظر گرفتن اعترافات روشن متهم ، دو نفر هم به عنوان خریدار اموال مسروقه دستگیر و مقادیری از اموال مسروقه از جمله انگشتر برلیان و فرش دست باف نفیس از اونا کشف و به مالباختگان بازپس داده شد .

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام ارزش ۳۰۰ میلیون تومانی پرونده گفت : با در نظر گرفتن ارزش بالای وجوهات نقد و دیگه اموال سرقت شده و در ادامه تحقیقات ، متهم در اعترافاتش عنوان داشت که با به کار گیری یه تیکه از وجوهات نقد مسروقه مبادرت به خرید یه باب منزل مسکونی در منطقه میدون امام حسین (ع) کرده که این منزل هم شناسایی و مراتب به بازپرس پرونده اعلام شد . متهم هم با ارسال قرار قانونی میلیاردی و پس از تکمیل تحقیقات به زندان اعزام شد.

noindex

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *