سرقت با خودروی کرایه‌ای

دزد حرفه ای بعد از آزادی از زندان عزمشو جزم کرد واسه ادامه سرقت های زنجیره ای خود، تاکسی یکی از بستگانش رو کرایه کنه و در تاریکی شب دست به سرقت بزنه.

رسیدگی به این پرونده از وقتی شروع شد که گزارشی در اختیار ماموران پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار گرفت که نشون می داد یه دزد سابقه دار لوازم داخل خودرو که تازگیا از زندان آزاد شده دوباره سرقت های خود رو ازسر گرفته.

با این گزارش، کارآگاهان پلیس تحقیقات خود رو شروع کردن و این دزد حرفه ای رو به دقت تحت نظر قرار دادن تا اینکه آخرسر در بررسی های خود به این نتیجه رسیدن دزد سابقه دار نیمه شب ها سوار بر یه خودروی تاکسی در خیابون های خلوت شهر چرخ می زند.

درحالی که احتمال می رفت ایشون قصد سرقت از داخل خودروها رو داشته باشه، ماموران ایشون رو به صورت نامحسوس تحت نظر قرار دادن تا اینکه درست وقتی که این مرد به سراغ یه خودروی زانتیا رفت و با قطع کردن دزدگیر خودرو،  قصد سرقت کامپیوتر اون رو داشت ماموران به ایشون نزدیک شدن و دستور ایست دادن.

مرد دزد که متوجه ماجرا شده بود با سرعت سوار بر خودروی خود مبادرت به فرار کرد اما درحالی که با سرعتی باورنکردنی در غرب تهران در حال رانندگی بود یهو کنترل خودرو رو از دست داد و چرخ خودرو در داخل جوی آب افتاد.

این مرد که راه فرار خود رو بسته می دید با بیرون کشیدن شمشیر،  به سمت ماموران پایگاه سوم حمله ور شد اما لحظاتی بعد با بی نتیجه موندن فرارش، به محاصره ماموران درآمد و دستگیر شد.

سهمی واسه سرقت های شبونه

با انتقال متهم به پایگاه سوم آگاهی تهران،  ایشون تحت بازجویی قرار گرفت و در این تحقیقات بود که به ۱۰۰ فقره سرقت بعد از آزادی از زندان اعتراف کرد و گفت: واسه اینکه کسی به من شک نکنه تاکسی یکی از بستگانم رو کرایه می کردم و هر شب واسه کرایه خودرو ۱۰۰ هزار تومن به اون می دادم، بعد با به کار گیری خودرو در ساعت های ۲ تا ۶ صبح به محل های مختلفی که ماشین ها پارک شده بودن می رفتم و ظرف چند ثانیه،  بعد از قطع دزدگیر خودروها، لوازم اونا رو سرقت می کردم.

این مرد تبهکار اضافه کرد: در این مدت با سرقت لوازم خودروها میلیون ها تومن سرقت کردم اما باورم نمی شد که دوباره دستگیر و راهی زندان شوم. سرهنگ ذاکر استقامتی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران با اعلام این خبر گفت: از مخفیگاه این متهم یه کیسه مانتوی نو،  یه قالیچه نفیس ابریشم و یه دسته چک بانک ملی کشف شده که تحقیقات در این مورد ادامه داره.

ایشون در آخر گفت: متهم با دستور قاضی شعبه ۹ دادسرای خارک در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار گرفته و کسائی که به این روش از اونا سرقت شده می تونن طی این هفته واسه شناسایی اموالشون به این پایگاه واقع در میدون نیلوفر مراجعه کنن.

—————-

جمع آوری : گروه آلامتو

به نقل از : همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *