سرقت‌های میلیاردی در کارنامه باند جیب‌ برها + عکس

به دنبال وقوع سرقت های زیاد جیب بری به روش و شگرد مشابه و بوسیله سرنشینان خودروهای سواری پراید سفید، پژو ۴۰۵ نقره ای، پراید نقره ای، پیکان سفید، سمند نوک مدادی در مناطق جور واجور سطح شهر تهران به خاص در محدوده میدون ولی عصر، کریم خان، میدون آرژانتین، خیابون مطهری، خیابون بهشتی، خیابون خرمشهر، بزرگراه کردستان، خیابون و میدون فاطمی، منطقه عباس آباد و چیزای دیگه ای به جز اینا، موضوع واسه شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با شروع رسیدگی به این پرونده، کارآگاهان پایگاه هشتم با تجمیع پرونده های مشابه با موضوع جیب بری به روش و شگرد فوق، کارآگاهان اطلاع پیدا کردن که ده ها مالباخته ای که همه اونا با عنوان مسافر سوار یه دستگاه خودرو سواری مسافربرنما شده ان، بوسیله سرنشینان این خودرو حرفه ای مورد جیب بری و سرقت مدارک شناسایی، دسته چک، وجوه نقد و چیزای دیگه ای به جز اینا قرار گرفته ان.

همه مالباختگان علاوه بر نوع روش و شگرد سرقتا، در اظهارات خود به یه نکته مشترک دیگه هم اشاره داشتن و اون لباس های بسار مرتب و برخورد مؤدبانه سرنشنیان خودرو و حتی راننده خودرو با اونا بود بگونه ای که هیچ کدوم از مالباختگان در لحظه اول تصور نمی کردن که این افراد سارقانی حرفه ای هستن که در این پوشش قصد سرقت اموال اونا رو دارن.

با برگشت پرونده های مشابه به پایگاه سوم پلیس آگاهی، مالباختگان هم با حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی به تشریح روش و شگرد سرقت ها پرداختن.

یکی از مالباختگان در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: از میدون آرژانتین به مقصد کریم خان، سوار یه دستگاه خودرو سواری پژو ۴۰۵ نقره ای با چهار سرنشین شدم. پس از سوار شدن به ماشین اول یه نفر از سرنشینان صندلی عقب، پولی رو به عنوان کرایه پرداخت کرد و راننده هم به بهونه نداشتن پول خرد، درخواست پول خرد کرد؛ من هم دست در جیب کت کرده و یه اسکناس ۵۰۰ تومانی به راننده دادم؛ پس از دقایقی، دیگه سرنشین صندلی عقب ماشین که در کنار من نشسته بود، ضمن معذرت خواهی و در حالیکه به من فشار می آورد مدعی شد که در دستش پلاتین قرار داره و به این بهونه و بسیار مؤدبانه ازم خواهش کرد تا دستم رو در پشت سر اون بذارم و من هم واسه راحتی ایشون درخواست اون رو انجام دادم.

: پس از طی مسافتی کوتاه یهو راننده گفت: ببخشین؛ طرح ترافیک ندارم و نمی توانم به کریمخان بروم و به این بهونه منو پیاده کرد و حتی به عنوان معذرت خواهی ازم کرایه نگرفت و پس از پیاده کردن من به سرعت از محل دور شد.

پس از چند دقیقه فهمیدم که کیف جیبی شامل چند فقره چک امضاء شده واسه تعدادی از همکارانم به ارزش تقریبی ۵۰ میلیون تومن به سرقت رفته.

در شرایطی که تصور می شد سرقت ها فقط از مسافران آقا انجام شده اما با مراجعه تعدادی از مالباختگان خانوم و طرح شکایت های مشابه درباره سرقت اموال داخل کیفای دستی همراهشون و با ارائه مشخصات مشابه، کارآگاهان اطلاع پیدا کردن که سارقان تحت تعقیب اونا علاوه بر سرقت از آقایون از خانوم های مسافر هم سرقت کرده ان.

یکی از مالباختگان خانوم در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: در خیابون خرمشهر سوار یه دستگاه خودرو پراید سفید رنگ شدم؛ می خواستم در صندلی جلو بشینم که راننده ماشین ضمن معذرت خواهی و به بهونه اینکه در صندلی جلو یه عدد کارتن قرار داره ازم خواهش کرد تا در صندلی عقب ماشین بشینم.

پس از سوار شدن به ماشین، یکی از سرنشینان صندلی عقب یه اسکناس ۱۰ هزار تومانی به راننده داد و راننده هم به بهونه نداشتن کرایه ازم درخواست پول خرد کرد؛ واسه دادن پول به راننده، کیف دستی همراهم رو باز کرده و در حالیکه پس از پرداخت پول هنوز کیف باز بود، یهو دیگه سرنشین صندلی عقب که در کنار من نشسته بود، به بهونه باز بودن درب ماشین دستش رو دراز کرد و خودشو روی کیف من قرار داد و در ماشین رو چند بار باز و بست.

هنوز لحظاتی از بستن در ماشین بوسیله این آقا نگذشته بود که راننده ماشین به بهونه نداشتن طرح ترافیک و بدون اینکه ازم کرایه ای دریافت کنه منو پیاده کرد؛ زمانیکه قصد خرید داشتم متوجه سرقت مدارک شناسایی، پول نقد، یه حلقه انگشتر طلا از داخل کیف خود شدم.

در ادامه تحقیقات و با شناسایی مالباختگانی که سارقان جیب بر مبادرت به سرقت چک و وصول اونا کرده بودن، کارآگاهان به تحقیق از این افراد پرداختن.

 

 

 

 

یکی از مالباختگان درباره وصول دو فقره از چک های خود به کارآگاهان گفت: پس از اطلاع از سرقت چند فقره چک های واسه همکارانم، بدون این دست اون دست کردن موضوع رو به اونا اطلاع دادم تا نسبت به بستن حساب های خود دست به کار شن اما سارقان در فاصله یه ساعت پس از سرقت با مراجعه به شعبه بانکی در خیابون الوند، دو فقره از این چک ها رو به مبلغ ۲۸ میلیون تومن نقد کرده بودن.

کارآگاهان با مراجعه به شعبات جور واجور بانکی در سطح شهر تهران و با بررسی مشخصات افراد وصول کننده چک های مسروقه اطلاع پیدا کردن که سارقان با به کار گیری اسناد و مدارک شناسایی واسه دیگه مالباختگان مبادرت به نقد کردن چک های مسروقه کرده ان بگونه ای که فقط با به کار گیری مدارک شناسایی واسه یکی از مالباختگان و با مراجعه به بیشتر از ۱۰ شعبه بانکی جور واجور مبادرت به وصول تعداد خیلی از چک های مسروقه کرده ان.

کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی با بهره گیری از تصاویر بدست اومده از ده ها چهره نگاری انجام شده اطمینان پیدا کردن که همه سرقت ها بوسیله اعضای یه گروه از سارقان انجام شده که با به کار گیری شکل های جور واجور خودروهای سواری مبادرت به سرقت از مسافران درون شهری کرده ان.

هم اینکه با به کار گیری تصاویر بدست اومده از دوربین های مداربسته بانکی، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از سارقان شدن که برابر اظهارات مالباختگان در کلی سرقت ها در صندلی عقب خودرو مبادرت به سرقت از مالباختگان کرده.

سرهنگ کارآگاه حسین خان بابایی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به ده ها مالباخته شناسایی شده در این پرونده و ارزش میلیاردی پرونده، گفت: با در نظر گرفتن تعدد سرقت های انجام شده از طرف اعضای این گروه از سارقان و به خاطر شناسایی و دستگیری متهمان، دستور انتشار تصویر بدست اومده یکی از متهمان پرونده طرف مقام قضایی صادر شده.

ایشون اضافه کرد: از همه شهروندانی که موفق به شناسایی هویت متهم شدن درخواست می شه تا هرگونه اطلاعات درباره هویت متهم، مخفیگاه و یا محل های تردد ایشون رو از راه شماره تلفن های ۲۱۸۶۵۶۶۸ ، ۲۱۸۶۵۶۴۹ و ۸۸۵۰۵۷۵۳ در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ بذارن.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *