سازه‌هایی که جاذبه را دور زده‌اند+عکس

معماری ساختمون هایی که به جاذبه باور ندارن! می تونه ما رو حیرت زده کنه، اما این سازه ها واقعا نفس ها رو در سینه نگه می دارن! سازه هایی که روی تپه یا سطوح شیب دار ساخته شده و ساخت اون هزینه بر بوده.

به گزارش آلامتو به نقل از فرادید ، معماری در سازه هایی مانند پل و ساختمون های مرتفع قدرت و هنر خود رو نشون داده. اما در بعضی موارد مهندسی و طراحی بعضی از بناها کمی با درک ما فاصل داره.

در ادامه با ۱۳ سازه ای آشنا میشین که جاذبه رو دور می زنند:

بارن، انگلستان

این بنا در ایست آنگلیا واقع شده و بوسیله گروه معماری هلندی MVRDV طراحی شده. از اینجا واسه تعطیلات استفاده می شه و حدود ۵۰ درصد اون به شکلی به طور کامل باورنکردنی روی هوا قرار داره! اما اون قدر تعادل داره که به انتهای اون یه تاب وصل شده.

Balancing Barn

موزه تیمولسجوک، ایتالیا / اتریش

این طبق سر راه یه راه کوهستانی در مرز ایتالیا و اتریش و در ارتفاع ۲۵۰۹ متری واقع شده. این موزه خارق العاده تاریخ جاده و معابر مجاور رو در خود جای داده. طراحی سازه یادآور کارکرد محیط مجاوره: پیوند دو کشور. این سازه بوسیله معماری ایتالیایی ورنر تشول به مناسبت پنجاهمین سالگرد ساخت جاده تیمولسجوک در ارتفاعات آلپ ساخته شده.

Timmelsjoch Experience Pass Museum

قایق گلی پرنده، ژاپن

فقط چند کابل کششی سازه طراحی شده بوسیله «تِرونبو فوجیموری» رو در اون ارتفاع نگه داشته. از نکات خیلی مهم این سازه اینه که می تونه اون رو در هر جای دیگه هم نصب کرد.

Flying Mud boat

چایخانه مرتفع، ژاپن

همون معمار قایق گلی پرنده این سازه رو هم ساخته. اون از چایخانه های سنتی ژاپن الهام گرفته. اون نماینده ژاپن در دوسالانه ونیز در سال ۲۰۰۶ بود.

Too High Teahouse

آپارتمون های وزوکو، هلند

معماری MVRDV به فکر بود که طراحی اصلی واحدهای آپارتمانی وزوکو در آمستردام به اندازه کافی مناسب نبود. پس اون ها طوری طراحی کردن که از فضاهای اضافی هم استفاده کنن.

Wozoco Apartments

فالینگ واتر، ایالات متحده

شاید بشه گفت که این سازه مشهورترین کار معمار آمریکایی «فرانک لوید» باشه. این سازه کمی بالاتر از یه آبشاره. طراحی و ساخت اون قدر تکون دهنده بود که تصویرش روی مجله تایم ظاهر شد.

Fallingwater

کارخانه آسترا، آلمان

برج آسترا در هامبورگ واقع شده. این ساختمون ضد جاذبه در آخر خراب شد و یه ساختمون معمولی جای اون ساخته شد.

Astra

ساختمون روهنر پورت

معمار این ساختمون باومشلاگر اِبرلهه که در فوساخ اتریش واقع شده. طراحی اون قرار بوده تصویر پرنده ای که روی پا وایس تاده رو تداعی کنه.

Rohner Port Building

شارپ سنتر، کانادا

اگه می توان یه مدرسه بی مثل ساخت، به چه دلیل این کار رو نکنیم؟ ویل آسلوپ این ایده رو عملی کرد. اون شارپ سنتر رو واسه کالج هنر و طراحی آنتاریو در تورنتو ساخت که روی چند میله استواره.

Sharp Centre

خونه های مکعبی

پیت بلوم این سازه خیال پردازانه رو در روتردام و هلموند هلند ساخت. نوک این ساختمون های ۴۵ درجه کج شده که حس سرگیجه رو در بیننده تداعی می کنه.

Cube Houses

موزه قصدِروی، برزیل

یکی از مهم ترین نقاط ریو دژانیرو، موزه هنرهای معاصر نیترویه که بوسیله «اسکار نیِمیر» و «برونو کنتارینی» ساخته شده. در طراحی این موزه از گل الهام گرفته شده.

Niteroi Museum

ورزشگاه المپیک مونترال، کانادا

این سازه به دلیل اینکه صاحب بلندترین برج کج دنیا (۱۷۵ متر) است معروفیت جهانی پیدا کرده. روژه تالیبر فرانسوی معمار اون بوده.

خونه کاکتوس، هلند

بِن هویگن و جاسپر جاگر معماران خونه کاکتوس هستن که اون رو مانند یه برج جنگلی بزرگ در آمستردام ساختن. طراحی اون به شکلیه که بیشترین اندازه نور خورشید به تموم طبقات برسه.

Cactus house

۱۰ مسجد زیبای جهان

قلعه های دیدنی لهستان

فرادید معماری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *