رفع یک مشکل ساده؛ چگونه فایل های فورتنایت را به یک پی سی دیگر منتقل کنیم؟

فورتنایت و پابجی این روزا حسابی روی بورس هستن و هر روز رکوردهای تازه ای از خود به جای می ذارن. خصوصا فورتنایت که تازگیا پایش رو بالاتر از انتظارها گذاشت و تونست با پشتیبانی خوب و همه جانبه اپیک گیمز، گوی رقابت رو از چنگ حریف سرسختش برباید. اما همین فورتنایت محبوب، از اول واسه کاربران پی سی دردسرهای زیادی به همراه داشت.

به زبون ساده اگه کاربر پی سی باشین و بخواین فورتنایت رو تجربه کنین، نمی تونین از دوست تون فایلای نصبی اونو بگیرین و روند دانلود رو دور بزنین. البته اگه اینترنت خوبی داشته باشین، با مشکل چندانی رو به رو نمی شین و خیلی راحت دیتای لازم واسه اجرای بازی رو ظرف چند ساعت دانلود می کنین.

با این حال، اگه خیلی طرفدار دانلود دیتای بازیا نیستین یا اینترنت خوبی در اختیار ندارین، نصب فورتنایت می تونه واسه تون به عذابی تموم عیار تبدیل شه. اما ما می خوایم در ادامه این مطلب از سختیای این عذاب تموم عیار کم کنیم و راهی پیش پای تون بذاریم که بتونین به کمک اون، خیلی راحت با به کار گیری فایلای نصب فورتنایت، اونو روی سیستم خود نصب و اجرا کنین.

چیزی که نیاز دارین

قبل از شروع هر چیزی، اول باید یه سری شرایط رو واسه نصب فورتنایت جفت و جور کنین. اولین چیزی هم که باید به سراغش برید، دانلود و نصب لانچر اپیک گیمزه. واسه این کار هم بهتره به سایت اپیک گیمز مراجعه و اینستالر لانچر این شرکت رو از اون جا دانلود کنین. البته یادتون نره که واسه دانلود لانچر و هم اینکه ثبت نام در سایت اپیک گیمز، نیاز به به کار گیری اپلیکیشنای تغییر دهنده آی پی دارین.

پس از اینکه روند دانلود و نصب لانچر اپیک گیمز تموم شد، دیگه فقط دریافت فایلای نصب بازی باقی می مونه که با محبوبیتی که این روزا فورتنایت واسه خود دست و پا کرده، می تونین اونا رو هر جایی پیدا کنین. فقط حواستون باشه که فایلای نصب بازی، مربوط به آخرین نسخه منتشر شده از فورتنایت باشن. چون که وگرنه بازی تون به روز نیس و در آخر مجبور میشین که دیتای به روزرسانیای تازه فورتنایت رو دانلود کنین.

انتقال بدین و بازی رو اجرا کنین

با آماده شدن شرایط، دیگه احتیاجی به انجام کارای پیچیده نیس؛ فقط پیمودن چند مرحله کوتاه و بعد هم اجرای بازی. البته لانچر اپیک گیمز کمی بد قلقه، اما اگه چگونگی اجرای مراحل رو همونطور که توضیح می دیم دنبال کنین، مشکلی دارین. واسه شروع وارد لانچر اپیک گیمز شید و روی کلید Install کلیک کنین. از پنجره باز شده، راهی که می خواین بازی در اون جا نصب شه رو انتخاب کنین.

بعد روی کلید Install کلیک کنین و بذارین تا روند دریافت و نصب بازی شروع شه. خیال تون راحت، احتیاجی نیس که حجم اینترنت خود رو زیاد خرج کنین. به محض اینکه عملیات دانلود شروع شد و تقریبا ۵۰ مگابایت از فایلای بازی روی سیستم تون قرار گرفت، روی کلید دایره شکلی که در اون یه ضربدر جای گرفته کلیک کنین تا روند دریافت و نصب متوقف شه. حالا اگه خوب دقت کنین می بینین که نام کلید Install به Resume تغییر کرده و می تونین با کلیک روی اون ادامه روند دانلود رو دنبال کنین.

اما احتیاجی به این کار نیس. فقط به راهی که واسه نصب فایلای بازی در نظر گرفته بودین برید و وارد پوشه Fortnite شید. با ورود به این پوشه، می بینین که در اون یه فولدر دیگه با نامی عجیب و غریب ایجاد شده که قبلا نبود. به فرض اگه مثل ما راه نصب بازی رو درایو G انتخاب کرده باشین، می تونین با ورود به این درایو و باز کردن پوشه Fortnite اونو پیدا کنین. حالا وارد این پوشه عجیب و غریب شید و فایلای نصب فورتنایت رو به اون انتقال بدین. بعد دوباره به لانچر بازی برگردین و روی Resume کلیک کنین.

با این کار، عبارت Installing جاش رو به Verifying میده و لانچر شروع به بررسی فایلای انتقال یافته می کنه. این روند کمی زمان بره و بهتره بین انجام اون، کاری با لانچر اپیک گیمز نداشته باشین.

فایلا که به طور کامل مورد بررسی و مقایسه قرار گرفتن، می بینین که یه دفعه حجم دریافتی فایلای بازی به صد در صد می رسه و عملیات نصب شروع می شه. پس از اونم فقط کافیه بازی رو لانچ کنین و از قرار گرفتن میان چندین و چند بازیکنی که همه قصد گرفتن جون تون رو دارن لذت ببرین.

در سایت ما بخونین:

چیزی که از اسپایدرمن، انحصاری جدید پلی استیشن ۴ توقع داریم

پنج ویژگی مهم که Cyberpunk 2077 واسه عالی شدن به اونا نیاز داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *