دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :دفاع در برابر حملات سیاه­چاله در شبکه های موردی سیار با بهره گیری از سیستم ایمنی مصنوعی

تکه ای از متن پایان نامه :

-1-5 زمانبندی

یکی از مواردی که در ارتباط با آنالیز داده ها مطرح می باشد، زمانبندی [1] می باشد. آنالیز داده‌ها می‌تواند به دو صورت بلادرنگ و حالت دسته‌ای[2] باشد[9].

  • حالت دسته‌ای

مقصود از آنالیز حالت دسته‌ای   این می باشد که اطلاعات مربوط به یک دوره زمانی جمع آوری می‌شوند و سپس به آنالیزگر داده می‌شوند. بهره گیری از این نوع زمانبندی در سیستم‌های قدیمی بهره گیری می‌شده می باشد. به علت اینکه پهنای باند ارتباطی و قدرت پردازشی در سیستم‌های قدیمی به حدی نبوده می باشد که سیستم ها بتوانند به صورت بلادرنگ اقدام کنند.

  • بلادرنگ

با بالا رفتن قدرت پردازشی و همچنین افزایش پهنای باند ارتباطی، اکثر سیستم‌های جدید از این روش بهره گیری می‌کنند. در این روش با هر رویدادی که رخ می‌دهد و یا در هر فاصله زمانی کوتاه، منبع اطلاعات به آنالیزگر داده می‌گردد.

2-1-6 روش های پاسخ

فاکتور دیگری که در سیستم‌های تشخیص نفوذ مطرح می باشد، نحوه عملی می باشد که تشخیص دهنده به آن طریق واکنش نشان می‌دهد. سیستم‌های تشخیص نفوذ به دو روش کلی در مقابل رخدادها اقدام می‌کنند. این دو روش عبارتند از : جوابگویی[3] و پاسخ فعال[4] .

  • جوابگویی

شیوه واکنشی که برای یک سیستم تشخیص نفوذ در نظر گرفته می‌گردد باعث ایجاد طرح‌ها و پیاده سازی‌های متفاوتی در ارتباط با مسئول خرابی می باشد. بهره گیری از این روش یکی از مسائل قابل بحث در زمینه تشخیص نفوذ می‌باشد.

مطلب مشابه :  دانلود پایانامه : بررسی میزان رشد فیتوپلانکتون

[1] Timing

[2] batch mode

[3] Accountability

[4] Active response

یک الگوریتم جدید مبتنی بر بسته تله جهت کشف حمله سیاهچاله در شبکه‌های موردی 93

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه