دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوع دفاع در برابر حملات سیاه­چاله در شبکه های موردی سیار با استفاده از سیستم ایمنی مصنوعی

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :دفاع در برابر حملات سیاه­چاله در شبکه های موردی سیار با بهره گیری از سیستم ایمنی مصنوعی

تکه ای از متن پایان نامه :

نتایج تحقیقات خود را در طول یک کنفرانس با هم به اشتراک بگذارند و یا یادداشت‌های یک مدرس که می‌خواهد حین آموزش در کلاس منتشر گردد. کاربرد اشتراک توزیع شده فایل که توضیح داده گردید، سطح امنیتی بالایی را همانند کاربردهای نظامی نیاز نخواهند داشت اما قابلیت اعتماد چنین انتقال داده‌های خیلی مهم می باشد. مثالی را در نظر بگیرید که در آن گره‌ای از یک شبکه موردی سیار، بایستی یک فایل را برای بقیه گره‌ها به اشتراک بگذارد. در نتیجه چنین کاربردی به اینکه ارتباطات بی‌وقفه باشد نیازی ندارد بلکه هدف آن این می باشد که کلیه کاربران در نهایت یک نسخه از فایل اشتراکی را داشته باشند.

2- در دسترس بودن[1] :  به طور عام به این معناست که شبکه قابلیت و آمادگی انجام سرویس را داشته باشد و به طور خاص در شبکه‌های موردی سیار لازم می باشد تا از بروز حمله محرومیت از سرویس جلوگیری گردد.

3- محرمانگی[2] :  به معنای توانایی محافظت از داده‌های محرمانه، از کاربران غیرمجاز می باشد.

2-3-4-2 چرخه‌ی امنیت

یک چرخه امنیت لازم می باشد، تا شامل بازتاب اتفاق در سیستم و کوشش در جهت اظهار علت آن باشد.

 

شکل 2-20) چرخه امنیت در یک سیستم کامپیوتری

حفاظت: روش‌های حفاظت برای اجرای یک سیاست امنیتی خاص در سیستم به کار می‌رود و هدف آن جلوگیری از بروز یکسری از وقایع ناخواسته در سسیتم می باشد. مانند بهره گیری از روش‌های اعتبارسنجی، رمزگذاری و یا بهره گیری از دیوارآتش که در ادامه ذکر خواهیم نمود. این موارد آنچنان که بایستی و شاید توانایی مقابله با نفوذ را در کلیه شبکه‌ها و به طور خاص در شبکه‌های موردی سیار ندارند.

[1] Availability

[2] Confidentiality

یک الگوریتم جدید مبتنی بر بسته تله جهت کشف حمله سیاهچاله در شبکه‌های موردی 93

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه