دانلود پایان نامه دفاع در برابر حملات سیاه­چاله در شبکه های موردی سیار با استفاده از سیستم ایمنی مصنوعی

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :دفاع در برابر حملات سیاه­چاله در شبکه های موردی سیار با بهره گیری از سیستم ایمنی مصنوعی

تکه ای از متن پایان نامه :

خبره اقدام می‌نمود .  این سیستم کردن امکانی برای ماموران امنیتی بود که بتوانند بهره گیری غیرمجاز از کامپیوترهای [1]SBLC نیروی هوایی را تشخیص بدهند.

MIDAS

MIDAS[2] که توسط مرکز امنیت ملی[3] پیاده سازی گردید. در این سیستم اطلاعات جمع‌آوری و طبقه‌بندی می‌شدند. سپس این اطلاعات که هر طبقه نشان‌دهنده یک ارتباط بود با رفتار کاربران مقایسه می‌شدند. با انجام این مقایسه می توانستند رفتارهای غلط و رفتارهای غیرمعمول را تشخیص دهند.  MIDAS   توسط زیان LISP مور بهره گیری قرار گرفته بود .در این سیستم برای پردازش اطلاعات از روش‌های آماری و سیستم های خبره بهره گیری شده بود.

NSM

  [4] NSM توسط دانشگاه کالفرنیا پیاده سازی شده می باشد. این سیستم را می‌توان به عنوان اولین سیستم تشخیص نفوذ نام برد که از اطلاعات شبکه به عنوان منبع اطلاعات بهره گیری ‌کرده می باشد. پیش از این سیستم، سایر سیستم‌های تشخیص نفوذ اقدام خود را بر اساس اطلاعات جمع آوری شده از سیستم عامل و یا لاگ[5]‌های برنامه‌ها، انجام می‌دادند .

Wisdom and Sense

W&S  یک سیستم تشخیص ناهنجاری می باشد که توسط یک گروه امنیتی پیاده سازی شده بود. این سیستم دومین قدم در پیاده سازی سیستم‌های تشخیص نفوذ مبتنی بر شبکه می‌باشد. این سیستم بر روی سیستم عامل یونیکس و برای ماشین های VAX/VMS پیاده سازی شده بود. در W&S از سیستم‌های خبره مبتنی بر قانون بهره گیری شده بود که از نظر عملکرد با سیستم های زمان خود متفاوت بود.

 

[1] Standard Base Level Computer

[2] Multics Intrusion Detection and Alerting System

[3] NCDC :National Computer Security Center

[4] Network System Monitor

[5] LOG

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

یک الگوریتم جدید مبتنی بر بسته تله جهت کشف حمله سیاهچاله در شبکه‌های موردی 93

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه