دانلود پایان نامه با موضوع دفاع در برابر حملات سیاه­چاله در شبکه های موردی سیار با استفاده از سیستم ایمنی مصنوعی

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :دفاع در برابر حملات سیاه­چاله در شبکه های موردی سیار با بهره گیری از سیستم ایمنی مصنوعی

تکه ای از متن پایان نامه :

– یک مکانیزم تصدیق جدید را در پروتکل مسیریابی AODV ارائه شده می باشد.  که این مکانیزم از ترکیب تابع درهم سازی [1] ، پیام کدهای تصدیق (MAC) و شبه تابع تصادفی (PRF) ایجاد شده می باشد و برای اجتناب از حمله‌ سیاهچاله بکار می‌رود.[18]

7- راه حلی برای جلوگیری از حمله‌ی سیاهچاله در شبکه‌های موردی متحرک[2] مبتنی بر پروتکل مسیر‌یابی AODV ارائه داده‌اند.  در این راه حل گره مبدأ تا رسیدن همه پاسخ‌ها، جزئیات گام بعدی منتظر می‌ماند .وقتی که بسته های پاسخ RREP را دریافت نمود شماره‌ی ترتیب و زمان بسته‌ها را در جدول پاسخ مسیر CRRT[3] ذخیره می‌کند.  بعد از ذخیره پاسخ‌های مسیر به محاسبه ارزش زمانی بسته‌های RREP  با بهره گیری از زمان دریافت اولین بسته  RREP ، می‌پردازد.  سپس جدول CRRT را برای یافتن گام‌های تکراری پیمایش می‌کند.   مسیری با گام‌های تکراری بعنوان یک مسیر امن در نظر گرفته می‌گردد. اگر الگوریتم مسیری با گام‌های تکراری پیدا نکند آنگاه یک مسیر را بصورت تصادفی از میان جدول CRRT بر می‌گزیند. اشکال اصلی این راه حل هم در همین می باشد که انتخاب تصادفی ریسک حمله سیاهچاله را بالا می‌برد [37].

8- در این روش پروتکل مسیریابی AODV  در شبکه های موردی متحرک بهبود یافته می باشد و به آن SAODV گفته می گردد، در این طرح  از کلمه‌ی رمز امنیتی برای عملیات مسیریابی و بروزرسانی جداول مسیریابی بهره گیری می‌گردد[19].

9- به کمک چندین گره سیستم تشخیص نفوذ  در MANET از حمله‌ی سیاهچاله شناسایی و مقابله می‌گردد. در این پروژه به گره های IDS تابع [4]ABM (مکانیزم آنتی سیاهچاله ) گفته می‌گردد. که از تخمین میزان بدبینی در تفات‌های غیر عادی در پیام های مسیر یابی منتقل شده بین گره ها بهره گیری می‌کند.وقتی که میزان بدبینی بیشتر از از یک حد آستانه خاص باشد ، نزدیکترین گره IDS پیام بلوکه را بصورت پخش همگانی ارسال و به سایر گره ها اطلاع رسانی می‌کند و از آنها می‌خواهد که گره مخرب را بلوکه کنند[35].

 

[1] Hash

[2] MANET

[3] collect route reply table

[4] Anti-Blackhole Mechanism

یک الگوریتم جدید مبتنی بر بسته تله جهت کشف حمله سیاهچاله در شبکه‌های موردی 93

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه