دانلود پایان نامه ارشد دفاع در برابر حملات سیاه­چاله در شبکه های موردی سیار با استفاده از سیستم ایمنی مصنوعی

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :دفاع در برابر حملات سیاه­چاله در شبکه های موردی سیار با بهره گیری از سیستم ایمنی مصنوعی

تکه ای از متن پایان نامه :

-3 اهمیت و ضرورت پژوهش

امروزه شبکه‌های موردی متحرک پرکاربردتر و محبوب تر از گذشته هستند. از این رو در نظر داشتن  مقوله امنیت در چنین شبکه‌هایی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد تا جایی که به یکی از مباحث مهم در محافل علمی و پژهشی در زمینه‌های تبادل اطلاعات، مبدل شده می باشد. وجود حمله‌های مخرب مانند مواردی می باشد که امنیت در شبکه‌های موردی را با چالش جدی روبرو کرده می باشد. حمله‌ی سیاهچاله از این دسته حملات می باشد.از این رو ارائه روش‌ها و الگوریتم‌های مناسبی جهت تشخیص و جلوگیری از این دسته حملات لازم و ضروری می‌باشد.

 1-4 اهداف پژوهش

در روش پیشنهاد شده، الگوریتمی مبتنی بر پروتکل بردار فاصله مبتنی بر تقاضا ارائه می‌گردد که بتواند با کمترین هزینه سرباری و دقت بالایی حملات سیاهچاله تکی را تشخیص دهد. در الگوریتم ارائه شده بایستی یک روش برای تشخیص ادعای دروغین گره‌های حمله کننده ارائه گردد.  در روش پیشنهاد شده کوشش بر این می باشد تا با بهره گیری از مطالعه میزان مشارکت بسته‌ها و ارسال بسته‌های خالی که بسته های تله نامیده می‌شوند شیوه‌ای موثرجهت کشف حمله سیاهچاله ارائه گردد. آغاز در یک شبکه موردی سیار با مسیریابی بردار فاصله مبتنی بر تقاضا، حمله سیاهچاله را پیاده‌سازی کرده و نمودارهای مورد نظر را بدست می آوریم. روش پیشنهادی را با بهره گیری از نرم افزار شبیه ساز شبکه (ns) پیاده سازی و چندین پارامتر موثر درشبکه را  مورد مطالعه قرار داده و انتظار می‌رود که  نتایج قابل قبولی حاصل گردد.

1-5 فرضیه‌ها

فرضیه‌های پژوهش شامل موارد زیر می‌باشد:

  • حمله‌ی وارد شده به شبکه از نوع حمله‌ی سیاهچاله می‌باشد.
  • حمله بصورت تکی شکل میگیرد.
  • جهت فرآیند مسیریابی از پروتکل بردار فاصله مبتنی بر تقاضا بهره گیری شده می باشد.

یک الگوریتم جدید مبتنی بر بسته تله جهت کشف حمله سیاهچاله در شبکه‌های موردی 93

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه