تغییرات قیمت خودرو های تولید داخل در بازار تهران [به روز رسانی]

بازار خودرو در شرایطی طی ماه های گذشته دچار نوسانات شدید قیمت شد که دلیل این وضعیت رو می توان در برگشت تحریم های صنعت خودرو از طرف آمریکا، جست و جو کرد.

علاوه بر تحریما، چیزی که بیشتر از همه التهاب بازار خودرو رو به دنبال داشت، بی برنامگی سیاست گذاران صنعت خودروه. کارشناسان این صنعت قبل از شروع تحریما با در نظر گرفتن نوسانات بازار ارز اخطار داده بودن که در صورت نبود مدیریت درست این نوسانات به بازار خودرو کشور هم نفوذ پیدا می کنه.

از طرف دیگه نبود نظارت واحدای مربوطه بر بازار خودرو و توجه نکردن ناظران به قیمتای دل خواه ارائه شده در بازار که بعضی وقتا هیچ گونه توجیه عقلانی هم نداره دلیل شد که التهاب بازار خودرو در بالاترین حالت خود طی سالای گذشته باشه.

قیمت خودروای داخلی ٢٢ مهر ٩٧:

قیمت خودروای داخلی ۷ اسفند ٩٧ [بروزرسانی]

به دنبال نوسانات اندازه ارز طی چند روز گذشته و نزدیک شدن به ایام عید، بازار خودرو طی روزای گذشته نوسانات شدیدی رو تجربه می کنه که بر خلاف وعده و وعید خودروسازان و وزارت صنعت و معدن و تجارت، به سمت افزایش قیمتا بوده. بر این پایه، قیمت بیشتر خودروهای شناخته شده در بازار افزایشی چندین میلیون تومانی رو تجربه کرده و به نظر نمی رسه که طرحای فروش فوری اجناس ایران خودرو و سایپا هم در این مورد موثر واقع شده باشن. در اینجور شرایطی خودروسازان فکر می کنن که افزایش تیراژ تولید و تحویل خودروهای ثبت نامی به اشباع شدن بازار و کاهش قیمتا منجر می شه اما واقعیت اینه که دست کم در بازار پر التهاب شب عید، کاهش قیمت از طرف فروشندگان بعید به نظر می رسه و خوش بینانه ترین پیش بینی می تونه متوقف شدن قیمتا در سطوح فعلی و شدید شدن رکود در بازار باشه.

قیمت روز خودروای داخلی در آخرین روز کاری سال ۹۷ [بروزرسانی ]

سال ۹۷ رو باید پرنوسان ترین سال در تاریخ بازار خودروی کشور دونست. سالی که در اون زیاد شدن قیمتا زیادتر از اندازه تصور تموم کارشناسان بود و در بعضی موارد خارج از فاکتورهای موثر به راه خود ادامه میداد و بازار رو بیشتر در باتلاق رکود فرو می بره.

بازار خودروهای خارجی و داخلی در سال ۹۷ تماشاگر نوساناتی بود که خیلی از فروشندگان و خریداران رو متعجب کرد و دست مصرف کننده رو از دسترسی به خودروهای موجود با قیمتای مناسب کوتاه کرد.

با وجود اینکه کیفیت خودروهای داخلی در هیچ دوره ای چنگی به دل نمیزد باید از سال ۹۸ به کمبود آپشن هم عادت کرده و ماشینا رو به سبک و راه و روش خودروهای سنتی دهه ۱۳۶۰ تحویل بگیریم. در زمونه ای که خودروسازان جهان مشغول ساخت خودروهای خودران، ماه نورد و مریخ نورد هستن، اجناس داخلی ما در سال ۹۸ بدون رینگ آلیاژی، بدون کروز کنترل و بدون ترمزهای دیسکی روونه بازار می شن.

از بحث کیفیتی که بگذریم، قیمتای نجومی که در سال ۹۷ شکل گرفت در عمر صنعت خودروسازی کشور سابقه نداشته. قیمت تموم اجناس داخلی در بازار دور و حوش ۱۲۰ درصد زیاد شده. به طور مثال خودروی پراید ۱۱۱ که در اول سال حدود ۲۴ میلیون تومن قیمت داشت، در بالاترین حد خود یعنی در اول اسفندماه با رشد ۱۲۰ درصدی حدود ۵۳ میلیون تومن معامله شد. واسه بقیه اجناس هم تقریبا همین رشد قیمت به ثبت رسیده.

تغییرات بوجود اومده قیمت خودروای داخلی در بازار تهران و کرج در سال ۹۷ :

قیمت روز خودروای داخلی در اولین روزای کاری سال جدید [بروزرسانی]

کاهش سطح روابط مالی و اقتصادی ایران با شرکای خارجی موجب شده تا کمتر برندی از آسیا یا اروپا تمایلی به ادامه کار با خودروسازان ایرونی داشته باشه. در واقع اونقدر که از دلایل امر بر میاد، چینیا هم به واسطه سختی نقل و انتقال ارز، قید برنامه های زیاد خود رو در ایران زده و فعلاً در پایین ترین سطح ممکن به مونتاژ افتون و خیزان اجناس ادامه میدن.

براساس مشاهدات میدونی با پایان پیدا کردن تعطیلات نوروزی، قیمت خودرو تغییر محسوسی نداشته. گزارش امروز بازار خودرو از افزایش یه میلیون تومانی پژو GLX 405 و کاهش یه میلیون تومانی قیمت دنا پلاس حکایت داره.

قیمت پژو ۲۰۷i صندوقدار خودکار با زیاد شدن قیمت نسبت به روز گذشته مواجه شده و با قیمتی حدود ۱۳۲ میلیون تومن معامله می شه.

پژو ۲۰۰۸ نسبت به روز گذشته ارزونتر شده و با کم شدن نسبی به بهای معامله ای ۲۶۹ میلیون تومن رسیده.

رنو ساندرو استپ ایشون خودکار که روز گذشته با قیمتی حدود ۱۴۵ میلیون تومن به فروش رسیده بود، امروز با قیمتی حدود ۱۴۷ میلیون تومن معامله شده.

در این جدول شما می تونین تغییرات قیمت خودروا رو ببینین:

قیمت روز خودرو داخلی در روزای انتهایی فروردین ماه [بروزرسانی]

گزارش امروز بازار خودرو از افزایش دو میلیون تومانی قیمت سمند EF7 و افزایش چهار میلیون تومانی قیمت دنا پلاس توربو حکایت داره.

سمند سورن توربو با زیاد شدن قیمت نسبت به روز گذشته مواجه شده و با قیمتی حدود ۱۱۲ میلیون تومن معامله می شه.

رنو ساندرو استپ ایشون خودکار نسبت به روز گذشته گرانتر شده و با زیاد شدن قیمت به بهای معامله ای ۱۶۶ میلیون تومن رسیده.

سوزوکی گراند ویتارا که روز گذشته با قیمتی حدود ۴۲۰ میلیون تومن به فروش رسیده بود، امروز با قیمتی حدود ۴۵۰ میلیون تومن معامله شده.

قیمت روز خودرو داخلی در اولین روزای اردیبهشت ماه [بروزرسانی]

در حالی که قرار بود خودروسازان با فروش فوری محصولاتشون زمینه رو واسه کاهش قیمتا در بازار و کاهشی شدن اندازه خودرو جفت و جور کنن اما نبود عرضه خودرو طی نیمه اول فروردین ماه باعث شد تا قیمتا در بازار روندی صعودی بگیره. هرچند در روزای آخر سال گذشته، فروش فوری خودروسازان باعث شد قیمتا در بازار تا حدی کم بشه اما با در نظر گرفتن اینکه در اول سال جاری عرضه خودرو از طرف خودروسازان کمتر از اندازه درخواست بوده، قیمتا در بازار روند صعودی پیدا کرده و نسبت به روزای آخر سال گذشته بالاتر رفته.

قیمت روز خودرو داخلی در هفته اول اردیبهشت ماه [بروزرسانی]

گزارش امروز بازار خودرو از افزایش دو میلیون تومانی قیمت دنا پلاس توربو و افزایش سه میلیون تومانی قیمت پژو پارس خودکار حکایت داره.

پراید ۱۱۱ با زیاد شدن قیمت نسبت به روز گذشته مواجه شده و با قیمتی حدود ۵۲ میلیون تومن معامله می شه.

پژو ۲۰۷ خودکار نسبت به روز گذشته گرانتر شده و با افزایش نسبی به بهای معامله ای ۱۴۸ میلیون تومن رسیده.

رنو ساندرو استپ ایشون خودکار که روز گذشته با قیمتی حدود ۱۷۸ میلیون تومن به فروش رسیده بود، امروز با قیمتی حدود ۱۸۰ میلیون تومن معامله شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *