با ۱۲ تبهکار دیوانه و خطرناک دنیای بازی های ویدیویی آشنا شوید

بازی سازه ها کمی خشونت، دیوانگی محض و دوری از اخلاقیات رو دوست دارن. همه رو درون یه کاراکتر غیر قابل پیش بینی قرار میدن و می شه بدترین شخصیت سال بازیای ویدیویی.

بعضی وقتا، شمار آدم بدها از شخصیتای خوب داستان بیشتر می شه و به اندازه ای جذبه دارن که تموم داستان رو یدک میکشن. نمونه های زیادی در دنیای فیلم و تئاتر هم هست. بعضی وقتا آدم خوبا فقط روایت کننده داستان تبهکاران هستن و نه بیشتر.

در ادامه مطلب، لیستی از ۱۲ شرور رو آوردیم که عقلانیت خود رو از دست دادن و به خطرناک ترین تبهکاران دنیای خود تبدیل شدن.

Pagan Min در Far Cry 4. به محض اینکه ایشون از هلی کوپتر پیاده شد (تریلر E3 سال گذشته)، مشخص بود که قراره اتفاق ناگواری اتفاق بیفته و کسی به شکل بی رحمانه ای کشته شه. مدل مو، لباسایی که بر تن داره و طرز رفتارش دلیل شد چند هفته ای بحث و گفتگو دور و بر ایشون شکل بگیره، بعضی ناراحت شن و بعضی معذرت خواهی کنن اما پاگان مین، یه چیز بیشتر نیس: بی رحم و دیوونه. البته، اونم به سلفی گرفتن علاقه داره.

Kefka در Final Fantasy VI. کفکا پر از نفرت بود. اما نفرتی که همزمان آمیخته با حسی طنزه و همین مسئله اونو از باقی کاراکترها متفاوت نشون میده. اون از دیدن مرگ میلیونا آدم حال می کنه و بین تماشای اون قهقهه سر میده. از همه چیز بدش میاد و می خواد همه چیز رو نابود کنه، در کائنات نمی تونین موردی پیدا کنین که کفکا نسبت به اون حس خوبی داشته باشه.

Sander Cohen در Bioshock. سالوادور دالی رو می شناسین؟ ایشون نقاشی معروف و خیالگرا بود که علاوه بر کارای فوق العاده قشنگتر و تاثیرگذارش، شدیدا عجیب و غریب بود. سبیلای باریک و بلندی داشت و همیشه با حواس جمع به دوربین نگاه می کرد. ساندر کوهن هم شباهت ظاهری عجیبی به سالوادور دالی داره اما در باطن؟ یه دیوونه س (البته شاید در این مورد هم با دالی شباهت داشته باشه!). کن لوین در طراحی کاراکتر کوهن دقت خاصی به خرج داده تا ایشون رو از همه دید متفاوت جلوه دهد. نه اونقدر دیوونه و بی روحه و نه دلقک و خنده دار. یه بدمن به طور کامل درست و حسابی.

Ripper Roo در Crash Bandicoot. در مورد این یکی توضیحات زیادی نمیشه داد. شاید بیشتر کسائی که دوران کودکی خود رو با پلی استیشن گذرونده ان دست کم یه بار Crash Bandicoot رو امتحان کردن. در نسخه اول می بینیم که ایشون تحت پروژه تحقیقاتی پروفسور کورتکس به دیوانگی می رسه. اما تنها همین یه مشکل کوچیک باعث نشده که ایشون رو در لیست مون بذاریم. در Crash Bandicoot 2، ایشون عقلانیت خود رو یافته، به یه روان شناس تبدیل شده و کلا، گذشته اش رو میگذرونه اما به یه باره، با یه انفجار همه چیز تموم می شه. تنها باید ببینین تا متوجه این حجم فانتزی به کار رفته رو شید.

Chai در Shenume. تصویر به اندازه کافی نشون دهنده مسئله س؟ شاید شمام یاد گولم از ارباب حلقه ها افتادین. هابیتا اومده ان و عزیزش رو از ایشون گرفتن و حالا اون به دنبال اوناس. نه، Chai گولم نیس اما به هر حال در دسترس نبودن هیچ پیش زمینه داستانی در مورد گذشته ایشون، ابهاماتی رو به وجود می آورد.

GLaDOS در Portal. اون یه رباته، نه، نه، اون یه سیب زمینی بیشتر نیس. دقیقا، سیب زمینی. اما باید از اون وحشت کنین و بترسید. آینده ای که ایلان ماسک و استیفن هاوکینگز از اون ترس دارن، پره از گلادوسایی که کنترل زندگی آدم رو بردوش گرفتن و تقریبا هیچ نقطه ای از شرشان در امان نیس. اون ربات راهنما و مغز متفکر مجموعه آپرچر ساینسه اما وقتی فهمیده باشه قصد دور زدنش رو دارین، بدجوری عصبانی می شه.

Adam the Clown در Dead Rising. دلقکای بیچاره، سوژه خیلی از کارگردانان و نویسندگان شدن. قصدشون خنداندنه اما بسیاری می گن دپرس ترین افراد همانایی هستن که از راه خوشحال کردن مردم زندگی خود رو می گذرونن. به هر حال، یکی از معروف ترین این دلقکا در دنیای بازیای ویدیویی، آدامه. بی اندازه و اندازه خشن، بی مروت و بی شقاوت. هیج واژه ای هنوز واسه توصیف بی رحمی اون پیدا نشده.

Joker در Batman. و اما معروف ترین دلقک دیوونه: جوکر. شاید اصل همه این دیوانگیا که در موردش صحبت می کنیم از جوکر اومده باشه. شخصیت بسیار خوشحالی که شاید مستقیما دستش رو به خون کسی آلوده نکنه، اما مسئول مرگ صدها و شاید هزاران نفر شده و هیچ وقت هم دوست نداره بازنشسته شه، مگه دیوانگی آدما بازنشسته می شه که جوکر بخواد کنار بکشه؟

Vaas در Far Cry 3. واس از بهترین کاراکترهای سال ۲۰۱۲ بود که تاثیر بسیاری در آینده سری فار کرای گذاشت. کمی بالاتر شخصیت منفی فار کرای ۴ رو به شما معرفی کردیم که اونم یه دیوونه بی رحمه. در فار کرای ۳، اولین بار یوبیسافت به این فوت وفن روی آورد و ضمن معرفی Vaas، داستانی بسیار جذاب و پر از خشونت تعریف کرد. البته با امید به اینکه با در نظر گرفتن موفقیت واژه دیوانگی در فار کرای ۳، تماشاگر تبدیل شدن سری فار کرای به مجمع المجانین نباشیم.

The Great Mighty Poo در Conker's Bad Fur Day. تا حالا آدمایی با اعتماد به نفس بی بدیل رو دیدین که فکر می کنن بهترینن و هیچکی بالاتر از اونا نیس؟ The Great Mighty Poo یکی از اوناس. شاید ظاهر قشنگتر و خوش رنگی نداشته باشه اما خودش عقیده داره خواننده اپرای خوبی هستش. جدا از این شخصیت، Conker's Bad Fur Day پره از فانتزیای غیر کودکانه که در فرمتی عموما همه پسند ارائه شده. این بازی مثل هیچ کدوم از فانتزیای دیگری که بازی کردین نیس.

Albedo Piazzolla در Xenosaga. یه لحظه تصور کنین با قدرتی ماورایی به دنیا اومدید و با همه فرق دارین. شما نمی میرید و جاوادنه هستین اما تموم دوستان، وابستگان و کسائی که دوست شون دارین همه از کنار تون می رن و چه بخواین و چه نخواهید زنده می مونید. هر کسی جای آلبدو باشه شاید عقلانیتش رو از دست میده.

Needles Kane در Twisted Metal. بزرگترین آرزوی مارکوس کین در زندگی اش اینه که به یه قاتل زنجیره ای بزرگ تبدیل شه. تصورش هم سخته. به چه دلیل هیچکی نمی خواد به عنوان یه پلیس مشهور و قهرمون از اون یادی شه؟ قاتل زنجیره ای؟ اگه Twisted Metal رو بازی کرده باشین با ماشین ایشون هم اشنایید اما به هر حال مارکوس کین شخصیت برفنا رفته ای داره. اذیتش نکنین، کار دست تون میده.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *