ارگاسم مردان چیست ؟

به نظر می رسد همین که صحبت از نکات رابطه جنسی می شود، معمولا راضی کردن زنتان و اینکه چگونه او را در تخت خواب دیوانه کنید قرار می گیرد؛ که این تصور را ایجاد می کند که تنها هدف اغلب مردان همین است و بس.

اما شما چطور؟ آیا شما هیچ نشانه ای از ارگاسم آقایان سراغ دارید؟ این درست است که وقتی انزال داشته اید و آلت شما سست و شل می شود و معمولا رابطه جنسی پایان می یابد (چون شق بودن آلت یک اصل مهم در برقراری رابطه جنسی می باشد).

باور کنید یا نه، این امکان وجود دارد که به ارگاسم برسید و همچنان در حالت نعوظ باقی بمانید، اما سوال این است که آیا واقعا این را میخواهید؟؟؟

 

ارگاسم مردان

از نظر پزشکی ارگاسم در مردان شامل انقباض و جهشی است که اغلب آقایان در آلت، پروستات و ناحیه لگن احساس می کنند. این تحریکات با افزایش نرخ ضربان قلب، تنفس سریع، تنش عضلانی، انقباض ماهیچه های باسن، و افزایش فشار خون که باعث آزاد شدنناگهانی تنش ها می گردد، همراه است.

بسیار خوب، یک کم تخصصی شد، میدانیم. قطعا اتفاق های دیگری نیز برای بدن می افتد اما صبر کنید. آیا می دانیدکه انزال و ارگاسم دو مقوله جدا از هم هستند؟

 

قبل از ارگاسم

قبل از ارگاسم، مایعات منی (seminal fluids)  تا پایه آلت در لوله ادراری بالا می آیند. این باعث همان احساس آشنایی است که شما از انزال دارید، می گردد. سپس، ضمن رسیدن به ارگاسم، بیضه های شما به طرف بدنتان جمع شده و سیستم ادراری از کار می افتد تا منی شما از آلتتان خارج گردد بدون آن که با ادرار همراه باشد و البته تمام آن انقباضات ماهیچه ای دلالت بر این دارد که ارگاسم رخ داده است.

انزال اگرچه تشنج غیر ادراری ماهیجه ای است؛ انعکاسی در انتهای ستون فقرات پیش می آید و سبب خروج منی می گردد (به طور متوسط از یک مرد سالم حدودا ۳ تا ۵ میلی لیتر منی در هر بار انزال خارج می گردد که در هر میلی لیتر ۱۵۰ تا ۵۰۰ میلیون اسپرم وجود دارد).

از شانس شما این تشنج احساس بسیار قوی ایجاد می کند اما چون اغلب مرد ها یاد گرفته اند که ارگاسم و انزال را با هم داشته باشند، بسیار مشکل است اما امکان پذیر که لتوانند آن دو را از هم جدا کنند و یا آن را بپذیرند.

به یاد داشته باشید که تمام آن احساس شگفت انگیزی که به محض بیرون آمدن مایع منی احساس می کنید از ارگاسم شما ناشی می شود و نه از انزال شما.

شاید احساس می کنید وقتی به ارگاسم می رسید که احساس عبور منی از آلتتان را داشته باشید، اما اینطور نیست و این فقط یک حس اکتسابی است. شما یاد گرفته اید که این دو مقوله را یکی بدانید چون فکر می کنید یکی بدون دیگری امکان پذیر نیست اما امکان پذیر است.

 

ارگاسم بدون انزال

اغلب محققین معتقد اند با اینکه مردان می توانند بدون انزال حتی به چند بار ارگاسم برسند، این امر جریان طبیعی ارضای مردان را متوقف می کند بنابراین اگرچه ارگاسم و انزال از نظر پزشکی جدا پذیرند برخی محققین استدلال می کنند این تلاش ارزشمندی نیست. علاوه بر این زنانی که چند بار به ارگاسم می رسند بدون هیچ تلاشی این کار را می کنند. تصمیم با شماست”این بدن خودتان است”

امروزه گزارش ها نشان می دهد که مردانی وجود دارند که به چندین بار ارگاسم همراه با انزال دست یافته اند. بنابراین این امکان وجود دارد که آقایان نیز مانند خانم ها این کار را انجام دهند.