ارزش افزوده و عوامل دیگر

نورپردازی و روشنی سالن ها
سازه
ایزولاسیون سقف در برابر صدای پا
1-8-تأسیسات :
به منظور گرمایش و سرمایش و نیز تهویه ی مطبوع فضاها و نیز صرفه جویی در انرژی سیستم فن کویل در نظر گرفته می شود چرا که علاوه بر کنترل مرکزی امکان تنظیم دمای اتاق با ترموستات اتاقی وجود دارد و نیز گرمایش و سرمایش توام به همراه تهویه ی مطبوع را امکان پذیر می کند . و نیز می توان برای گرمایش اتاق ها ، کلاس ها ، کارگاه ها و حتی سالن ها از سیستم گرمایش کفی نیز استفاده کرد که توضیحی در این مورد در زیر داده شده است :
2-8-فواید استفاده از سیستم گرمایش کفی
آسایش و آرامش در بالاترین حد ممکن :
1- درجه حرارت ثابت و دائمی درکلیه طول زمستان در نزدیکی کف ساختمان و در محلی که شما قرار دارید وجود خواهد داشت . این حالت بسیار دلپذیری است که محیط اطراف پا گرم بوده و هوای مورد تنفس گرمای زیادی نداشته باشد .
2- ثابت بودن حرارت بعلت جرم بسیار پوشش کف ساختمان در صورت هر گونه قطع برق و یا عوامل دیگر که باعث توقف حرارت دهی مرکزی باشد ، مدت زمان سرد شدن آپارتمان بسیار طولانی تر از سایر روشها می باشد . در این سیستم ابتدا مدت زمانی طول می کشد تا کف زمین به درجه حرارت مطلوب برسد ، ولی پس از گرم شدن این حرارت به صورت باثبات تر ی در طول مدت زمستان مورد استفاده قرار خواهد گرفت .
3- سبکی وزن ساختمان ، افزایش ارتفاع اتاقها :
بعلت استفاده از یکنوع لوله با سایز پائین و همچنین حذف عبور لوله های تاسیساتی از روی یکدیگر ( که عموما باعث بالا آمدن کف واحدها و پر کردن کف در زمان ساخت می شود ) ضخامت پوشش به مقدار زیادی کاهش می یابد . این امر ضمن کم کردن وزن ساختمان ( و در نتیجه استقامت بیشتر آن) موجب افزایش ارتفاع سقف واحدها نیز می گردد .
4- صرفه جویی در مصرف سوخت :
بعلت تماس مستقیم افراد با منبع گرمایش درجه حرارت اتاق در درجات پائین تری تنظیم می گردد . این امر موجب صرفه جویی 25 الی 40 درصد در مصرف سوخت خواهد شد .
5- آزادی عمل در دکوراسیوتن داخل منزل :
بعلت قرار گرفتن این سیستم در داخل کف زمین اثاثیه را میتوان در هر گوشه از ساختمان قرار داد . این امر بخصوص در واحدهای کوچکتر و اتاق خوابهای بافضای محدود ، ملموس تر خواهد بود .
6- هوای پاکیزه تر و خشک نشدن هوا :
در سیستم رادیاتوری ، عموما هوای اتاق خشک می شود . در بسیاری از موارد با قرار دادن کتری آب به روی رادیاتور سعی در افزایش رطوبت اتاق می شود . این مشکل در سیستم گرمایش کفی نمودی نخواهد داشت .
7- تمیزی دیوارها و اثاثیه منزل :
بعلت سیکل گردش هوای داغ در زمان استفاده از رادیاتور عموما دیوارهای بالای رادیاتور بمرور زمان سیاه شده و دوده را بخود جذب می نماید . در سیستم گرمایش کفی ویرسبو این مشکل برطرف شده و دیوارها وسایر لوازم در طول زمان سیاه نخواهد شد .
8- افزایش ارزش منزل :
استفاده از سیستم گرمایش کفی ویرسبو موجب افزایش ارزش منازل می شود اگر چه نصب این سیستم از لحاظ هزینه تفاوت چندانی باسیستم حرارت بتوسط رادیاتورهای مرغوب ندارد ، ارزش افزوده آن برای ساختمان بسیار بیشتر خواهد بود .
9- استفاده از منابع حرارتی مختلف :
سیستم گرمایش کفی ویرسبو می تواند از منابع مختلفی برای تامین گرمایش استفاده کند . موتور خانه ، پکیچ و حتی حرارت خورشیدی می توانند در این سیستم مورد استفاده قرار گیرند .