آشنایی با رازهای موفقیت در کار و تجارت و زندگی

 

همه ما می خواهیم موفق باشیم. ما پول، شهرت، قدرت، تحصیلات، روابط و هزار چیز دیگر را می خواهیم. در واقع موفقیت باید برای افراد مختلف متفاوت تعریف شود. اما تبلیغات و حمایت رسانه ها باعث ایجاد یک برابری و تفسیر سخت از ارزش های اجتماعی امروز شده است؛ به این عنوان که موفقیت ثروت و قدرت است. این تعریف باعث می شود که تعداد بیشماری از جوانان در مسیر موفقیت بترسند و مایوس شوند یا نتوانند شهرت و ثروتی را که انتظار دارند به دست آورند. در محیط کار نیز کلمه موفقیت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

اگر فقط چند دقیقه در رسانه های اجتماعی بگذرانید، می بینید که رسانه ها، ثروت، داشتن روابط مناسب، راه اندازی یک تجارت میلیاردی و افراد مشهور را به عنوان تصویر موفقیت معرفی می کنند. شاید هیچ یک از این موارد اشتباه نباشند؛ اما مانند سایرین بودن، لزوماً شما را موفق نمی کند. موفقیت برای بسیاری از مردم با معیارهای بالا مطابقت ندارد.

در طول دوران کودکی و اوایل بزرگسالی، ایده های مختلفی از موفقیت را از والدین، ​​معلمان و دوستان خود می آموزیم. هر کس دستور کار و ایده خود را دنبال می کند. اگرچه درست است که نظرات و امیدهای دیگران را ارزیابی کنیم، لزوماً نباید آن ها را به عنوان راه های موفقیت خودمان در نظر بگیریم. هیچ کس نمی تواند نسخه موفقیت درکار خود را به ما تحمیل کند. هیچ کس نمی تواند به ما بگوید زندگی خوب چه معنایی دارد.

 

   کلید موفقیت

آسان است که موفقیت را به معنای به دست آوردن یک شیء خاص مانند شغل یا وضعیت اجتماعی بدانیم و این باور را داشته باشیم که اگر به آن دست پیدا کنیم، موفق خواهیم بود. اما برخی از بزرگترین موفقیت ها ناشی از بدترین شکست ها بوده است. بسیاری از بزرگان بارها و بارها شکست خورده اند. بنابراین اگر تعریف موفقیت خود را در مورد فقط یک یا دو دستاورد خلاصه کنیم، احتمال این وجود خواهد داشت که ناامید شویم. درست ترین و جذاب ترین راهنمایی این نیست که به طور مستقیم به جوانان و مردم بگویید که برای رسیدن به موفقیت چه کاری باید انجام دهند، بلکه اول از چگونگی شناخت توانایی های شخصی شان، برای مدیریت زندگی و سرانجام نحوه برخورد و ارتباطاتشان، قدم به قدم برای هدایت باید استفاده شود.

در این دوره زمانی که ما در آن زندگی می کنیم، راه های مختلف برای بازاریابی تاثیرگذار و هزاران استراتژی دیگر وجود دارد که تجارت شما می تواند برای موفقیت و کسب درآمد بیشتر از آن استفاده کند. خوشبختانه در این دنیای ارتباطات مجبور نیستید که به تنهایی در مورد این راه ها فکر کنید و زمان زیادی را صرف کسب تجربه شخصی نمایید. بلکه می توانید در هر زمانی (بخصوص بلافاصله قبل شروع کسب وکار)، به شانه های افرادی که این راه را رفته اند و موفقیت و پیروزی را از راه صحیح تجربه کرده اند و اکنون با کمال میل حاضر هستند که تجارب خود را به شما منتقل کند، تکیه کنید.

 

رازهای مهر و موم شده موفقیت

آیا تاکنون فکر کرده اید که چگونه برخی از کارآفرینان و صاحبان مشاغل مشهور به نظر می رسند که دست به هر چیز می زنند، به طلا تبدیل می شود؟ توجه داشته باشید که درس های مهمی وجود دارد که می توانیم از نحوه کار و نحوه فعالیت آن ها بیاموزیم.

با مطالعه زندگی کارافرینان موفق جهان رازهای زیر آشکار می شود:

 1. هرچه بیشتر تمرین کنید، موفق تر خواهید بود.
 2. هنگامی که تازه کار را شروع می کنید، هیچ معلمی بهتر از تجربه وجود ندارد.
 3. با افراد سختکوش کارکنید و آن ها را الگوی خود قرار دهید.
 4. مهم نیست چه اهدافی خود را در زندگی تعیین کرده باشید، باید متعهد باشید. از طریق تعهد است که شما همچنان به پیشرفت های مورد نیاز برای بهتر شدن خود ادامه خواهید داد.
 5. در حقیقت افراد به خود شما و شخصیتتان اهمیت می دهند نه به پول و ظاهر شما.
 6. هر روز سپاسگزار باشید. به گفته محققان مارتین سلیگمن، رابرت امونز و مایکل مک کالو، سپاسگزار بودن می تواند منجر به احساس بهتر زندگی شما، اشتیاق بیشتر و تمایل بیشتر برای کمک به دیگران شود. شکرگزار بودن حتی ممکن است بیماری عروق کرونر را کاهش دهد. وقت بگذارید هر روز از آنچه سپاسگزار هستید بنویسید.
 7. بدانید که پول خوشبختی نمی آورد، فقط یک شعار نیست.
 8. از شکست و طرد شدن نترسید.
 9. همیشه نسخه پشتیبان داشته باشید و بدانید که در مواقع شکست و بحران باید بتوانید پیروزمندانه عمل کنید.
 10. مهارت های اجتماعی خود را بهبود ببخشید، داشتن مهارت های اجتماعی و برقراری ارتباط موثر در دنیای امروزه عامل موفقیت است.
 11. مسافرت راهی عالی برای «توسعه شخصیت یک شخص» و روحیه بازتر است. علاوه بر این، به شما کمک می کند تا از آنچه که در خانه خود دارید، قدردانی کنید. گاهی دور شدن از دغدغه کاری برای روحیه انسان مفید است.
 12. کینه ای نداشته باشید و آن را دور بریزید. واقعاً نیازی به تحمل کینه نیست. این ذهن می تواند شما را از بین ببرد و بدبخت کند.
 13. شما نمی توانید گذشته را تغییر دهید و هیچ کنترلی برای آینده ندارید. بنابراین در لحظه زندگی کنید و همین حالا لذت ببرید.
 14. مراقب سلامتی خود باشید و برای خود ارزش قائل شوید. ورزش و تغذیه سالم را فراموش نکنید.
 15. در نهایت، کمک به دیگران برای سلامتی ما مفید است. اما، اگر اول از خود مراقبت نکرده اید، چگونه می توانید به دیگران کمک کنید؟ ابتدا از نیازهای خود مراقبت کنید و سپس به دیگران کمک کنید.

 

استاد عارف خندان

دکتر عارف خندان کارافرین و سخنران انگیزشی و مدیریتی برتر کشور با توجه به چالش های بزرگی که در زندگی مثل افسردگی، بیکاری و بی پولی برخوردند؛ سال ها برای تغییر شرایط زندگی خود تحقیق و تلاش کردند و خوشبختانه توانستند به فرمولی برسند که در کمترین زمان برای خودشان نتیجه بخش بوده است. اکنون چکیده این فرمول را با افتخار دراختیار افراد هوشمند قرار می دهند. افرادی که می خواهند از پل های آزمایش و خطا در مدیریت کارها، پرشی به سوی موفقیت داشته باشند.

 

مسیر ثروت آفرینی

این تجارب در قالب پکیج کامل مسیر ثروت آفرینی، ارائه شده است. شالوده ی این دانش از ۲۰ سال تجربه، چندین مرتبه شکست، مطالعه بیش از ۱۰۰۰ کتاب و حدود ۱۰ سال تحقیق کسب شده است و از مسیری می گوید که هر شخصی برای رسیدن به موفقیت و ثروت، باید طی کند.

استاد عارف خندان اعتقاد دارند که تا بحال هیچکس به کاملی پکیج مسیر ثروت آفرینی طراحی و ساماندهی نکرده است. این پکیج از مسیر شدن ها سخن می گوید و شامل مطالبی کاملا کاربردی و اثربخش است که هر فردی بعد از یکبار امتحان کردن، متوجه اثرگذاری اش در زندگی اش خواهد شد.

مسیر ثروت آفرینی برای همه افراد جویای پیشرفت و موفقیت و ثروت مطالبی ارزشمند و ارزنده دارد، کسانیکه پس از فارغ التحصیلی جویای کارند، آن هایی که در اوج افسردگی و استیصالند، افرادی که می خواهند زندگی شاد توام با ثروت های مادی را تجربه کنند، کسانی که در آرزوی رسیدن به معشوق خود هستند، اشخاصی که می خواهند در کسب وکار به شهرت و رونق برسند، کسانیکه اهدافی هنری، ورزشی و یا جایگاه اجتماعی دارند و آن هایی که می خواهند از محدودیت های جسمی زندگی خود فراتر روند.

موفقیت در تجارت و زندگی از نظر استاد عارف خندان

مطالب مطرح شده در پکیج مسیر ثروت آفرینی:

 • معجزات فردی
 • فراست مالی
 • رموز جهان هستی
 • میانبرهای کسب وکار

معجزات فردی

در درون همه انسان ها یک غول جادو نهفته هست که این غول می تواند توانمندی های بسیاری را به انسان بدهد، همه انسان ها نابغه اند و در خود نیروهای بالقوه ای دارند که گاهی از آن مطلع نیستند و یا نمی توانند آن ها را به مرحله ظهور برسانند، ما ستاد خندان در مسیر ثروت آفرینی با راه کارهای موثری که می دهیم، این نیروهای بالقوه را بالفعل می کنیم. و افراد را به باوری می رسانیم که بتوانند نیروها و قدرت های درون خودشان را پیدا کنند و از آن ها برای رسیدن به اهدافشان استفاده کنند.

فراست مالی

اغلب مردم شبانه روز در حال تلاشند، اما با این حال به رضایت کامل از نظر مالی نمی رسند، زیرا درک خوبی از مسایل مالی ندارند، اینکه چه چیز بخرند، یا چه زمانی و یا این که چگونه معامله بکنند و چگونه پولشان را افزایش بدهند و هزاران ناآگاهی در مورد پول، آن ها را به سمت ثروت می برد. استاد عارف خندان در این پکیج با توضیحات کامل درباره راز موفقیت در کار و همچنین در مورد پول آفرینی که معمولا کسی جرات گفتن آن ها را ندارد کمکتان می کنند تا به هوش مالی مناسبی برسید و درک درستی از شرایط مالی داشته باشید و به ثروت دلخواه مالی که دوست دارید نایل شوید.

رموز جهان هستی

سال ها پیش این نظریه که زمین در حال چرخش است، حرفی کاملا احمقانه بود، بعدها حتی صحبت از این که می توان در آسمان پرواز کرد حرفی خنده دار بود. و حتی بسیاری امواج رادیویی را به خنده گرفتند. اما امروز به هیچ نظریه ای نمی توان شک کرد.

جهان هستی از قوانینی تبعیت می کند که معمولا ما از درصد خیلی کم این رازها مطلع هستیم، گاهی به صورت تصادفی در مسیری وارد می شویم و سرنوشت زندگی ما به گونه ای غیر منتظره رقم می خورد که از خودمان می پرسیم: «آخر چرا!؟ ما که در جهت دیگر این سرنوشت اقدام کردیم پس چرا این نصیب ما شد!!؟؟»

اما باید بدانیم که این سرنوشت را خودمان برای خودمان مشخص کرده ایم اما به صورت نا آگاهانه. آگاهی از قوانین و رازهای جهان هستی باعث می شود که ما درک درستی از زندگی داشته باشیم و بر اساس آن سرنوشت بهتری برای خود بسازیم.

میانبرهای کسب وکار

ما در مسیر ثروت آفرینی از کلیه میانبرهای کسب وکار صحبت می کنیم، میانبرهایی که مسبب شدن تا خود استاد عارف خندان نیز در سریع ترین زمان ممکن به نتایج عالی برسند و با وجود این که چندین مجموعه را مدیریت می کنند، بتوانند در سن جوانی لقب کارآفرین برتر و تولیدکننده نمونه رو از استانداری و فرمانداری بگیرند.

در شرایطی که شرکت ها یکی پس از دیگری در حال ورشکستگی هستند، شما زمان را از دست ندهید چون «وقت طلاست» و بر ماست که که از این میانبرها مطلع بشیم و سرنوشت شغلی خودمان را مستدام نگه داریم.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پکیج مسیر ثروت آفرینی کلیک کنید: